Home / Aktualności / gry / Zwiastun Dirt 4 już jest – co zaoferuje nam nowa gra?

Zwiastun Dirt 4 już jest – co zaoferuje nam nowa gra?

Dirt 4

Dla wszystkich fanów wyścigów, w tym tych w stylu off-road, studio Codemasters przygotowało grę Dirt 4, której przedsmak można zobaczyć z poniższego zwiastunu.

W nowym dircie poza takimi autami jak Ford Fiesta R5, Mitsubishi Lancer Evolution VI, Subaru WRX STI NR4 czy Audi Sport quattro S1 E2 (a jest ich ponad 50), otrzymamy światowe lokalizacje w tym Australię, Hiszpanię, Michigan, Szwecję czy Walię. Co więcej, gracz wraz z tą odsłoną otrzyma możliwość tworzenia tras, które twórcy określają jako “dziecinnie proste w obsłudze”.

Lokalizacje to jedno, a mistrzostwa to drugie, a wśród tych zobaczymy m.in. rajd Montalegre, Lohéac Bretagne, Hell czy Holjes & Lydden Hill. Gracze będą też mieli możliwość zakosztować jazdy plażowymi buggie oraz ciężarówkami, w dodatku w tak malowniczych sceneriach jak Kalifornia, Nevada czy Meksyk. Nie zabraknie także wyścigów na czas, wolnej amerykanki, konkurencji ze znajomymi czy też akademii jazdy DIRT. Na graczy szukających wrażeń i motywacji czekają dzienne, tygodniowe czy miesięczne wyzwania oraz oczywiście tryb kariery. 

Dirt 4 zaoferuje ponadto ligi, tournamenty i listy osiągnięć graczy, które będą uaktualniane na bieżąco, a co równie interesujące będą one obejmowały graczy z różnych platform. Dirt 4 nie byłby sobą gdyby nie oferował też możliwości dostosowywania praktycznie każdej części w naszym samochodzie. Przyda się to z pewnością do dostosowania naszego auta do trasy i warunków pogodowych. 

Codemasters postarało się również o odwzorowanie realizmu, w tym jeśli chodzi o uszkodzenia czy naprawy samochodów, a te ostatnie ma być realizowane przez zatrudnianie na trasie inżynierów, którzy będą mieli określony czas na przywrócenie naszego pojazdu do użyteczności przed rozpoczęciem kolejnego odcinka.

Poprzednia część w serii Dirt 3 ma już prawie 6 lat (wydany został w 2011 roku), tak więc następca oczekiwany był już od jakiegoś czasu. Dirt 4 pojawi się na PC (platforma Steam), PlayStation 4 i Xbox One już 9 czerwca.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.