Home / Aktualności / ZTE Qin Yang oraz ZTE Memo 2. Dwa ośmiordzeniowe smartfony ZTE

ZTE Qin Yang oraz ZTE Memo 2. Dwa ośmiordzeniowe smartfony ZTE

Niezaprzeczalnymi atutami systemu Android są tanie smartfony oraz ich mnogość w tym ZTE Qin Yang oraz ZTE Memo 2, które zostały właśnie zaprezentowane.

ZTE Qin Yang oraz ZTE Memo 2

Podczas gdy większość z nas posiada dwu lub co najwyżej czterordzeniowe smartfony, nie powstrzymuje to producentów w dążeniu do wprowadzania ośmiordzeniowych urządzeń na rynek. Inną kwestią jest fakt czy w zasadzie takie urządzenia są nam póki co potrzebne. W końcu poza nabijaniem pieniędzy ich twórcom, większość zastosowań dobrze sobie radzi przy 2 / 4 rdzeniach.

ZTE Qin Yang oraz ZTE Memo 2

ZTE Qin Yang (ciekawe czy taka nazwa zostanie w europie czy producent ją zmieni) to słabszy pod względem specyfikacji smartfon mieszczący w sobie ośmiordzeniowy procesor Mediatek MT6592 o częstotliwości 1,7 GHz, 1 GB pamięci RAM, jak również 5 calowy ekran dotykowy IPS o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.

Poza tym smartfon Qin Yang posaiada tylko 8 GB pamięci na dane, jednak da się ją rozszerzyć poprzez karty microSD do 32 gigabajtów.

Kamerki jakie ZTE zmieścił w obudowie Qin Yanga to 8 MP z tyłu oraz 5 MP z przodu. Sami przyznacie, że jeśli chodzi o kamerę z przodu, jest to dotychczas największa pod względem megapikseli zastosowana kamera. Bateria choć nie największa pod względem pojemności jeśli chodzi o 5 calowe urządzenie (2,300 mAh), powinna jednak w zupełności wystarczyć. Ostatnim elementem specyfikacji są dwa gniazda karty SIM, jednak jest prawdopodobieństwo, że jest to wyposażenie chińskiego wariantu tego urządzenia. Cena została ustalona na poziomie 264 dolarów.

ZTE Qin Yang oraz ZTE Memo 2

ZTE Memo 2 to drugi, nieco lepiej wyposażony smartfon ZTE. Niceo lepiej bowiem specyfikacja uwzględnia większy bo 6 calowy ekran, 2 GB RAM z(zamiast 1 GB jak w przypadku Qin Yanga) czy też 16 GB pamięci na dane.  Choć pięcio-megapikselowa kamera z przodu pozostała jak w słabszym modelu, to tylna posiada już 13 MP sensor.

Ze względu na większy rozmiar urządzenia bateria powiększyła się do pojemności  3,200 mAh. To powinno być bardzo mile przyjęte przez użytkowników tego smartfonu.

Tak samo mile na pewno przyjmie się wsparcie dla 4K czy 8K oraz port podczerwieni (tak jak s Samsungu Galaxy S4). ZTE Memo 2 jest także atrakcyjnym cenowo urządzeniem, bowiem kosztować ma ok. 330 dolarów.

Chińską premierę na sklepowych półkach ZTE Qin Yang oraz ZTE Memo 2 powinny mieć już w przyszłym miesiącu, jednak co z resztą świata nie wiadomo. Nie potwierdzone zostało czy martfony te w ogóle pojawią się na innym niż chińskim rynku.

Źródło: ZTE