Home / Aktualności / ZTE Axon 7 Mini – najlepszy muzyczny smartfon na rynku?

ZTE Axon 7 Mini – najlepszy muzyczny smartfon na rynku?

5. Podsumowanie

ZTE Axon 7 Mini - przód i tył 01

Powoli zbliżamy się do końca recenzji smartfona ZTE Axon 7 Mini w kolorze srebrnym. Urządzenie adresowane jest przede wszystkim do fanów muzycznych smartfonów oraz osób ceniących minimalistyczny, surowy design.

Wśród plusów bohatera niniejszej recenzji zaliczyć na pewno można dobrą jakość wykonania, bardzo dobrej jakości dźwięk (zarówno z głośników jak i poprzez gniazdo słuchawkowe) i obraz (kąty widzenia, kolory), a także dołączone akcesoria (słuchawki, etui) oraz warunki gwarancji, które upoważniają nas w programie VIP do przedłużonej do 3 lat gwarancji, a także w okresie 6 miesięcy od dnia zakupu do jednej bezpłatnej naprawy spowodowanej mechanicznym uszkodzeniem wyświetlacza oraz do 3 miesięcy od zakupu do bezpłatnej naprawy telefonu po jego zalaniu cieczą.

Także nowoczesna stylistyka samego smartfona będzie dodatkowym atutem dla niejednego, potencjalnego użytkownika modelu Axon 7 Mini – choć jak wiadomo gusta są różne i nie każdej osobie telefon będzie się jakoś szczególnie podobał. Zainstalowany na stałe akumulator o pojemności 2705 mAh również sprawował się całkiem nieźle, który przy umiarkowanym korzystaniu z urządzenia pozwalał mu na spokojną pracę przez ponad 1,5 dnia – przy intensywnym użytkowaniu będzie to czas do około 1 dnia, a podczas grania jego połowa.

Po stronie wad należy odnotować zastosowany przez producenta procesor (28-nm Snapdragon 617), który w połączeniu baterią o pojemności 2750 mAh może dla co niektórych użytkowników grających w gry 3D lub/i korzystających dużo z zasobnożernych aplikacji, stanowić dość istotną wadę w postaci skróconego czasu pracy „małego” Axon-a 7. Także wydajność we wspomnianych w poprzednim zdaniu gier 3D mogłaby być wyższa, choć tu wiele zależy od tego w jakie gry gramy i jakie mamy wymagania co do płynności animacji, ponieważ każdy gracz ma w tej kwestii własne preferencje.

Dla tych wszystkich, dla których wydajność liczy się równie bardzo co jakość ekranu i dźwięku, pozostaje zawsze możliwość zakupu modelu Axon 7, który posiada już m.in. procesor z serii Snapdragon 820, aparat zdolny nagrywać filmy w rozdzielczości 4K, a także pojemniejszą o 545 mAh baterię.

Biorąc pod uwagę wszelkie za i przeciw postanowiliśmy przyznać naszą rekomendację „słuchawce” ZTE Axon 7 Mini, jako jednemu z najlepszych w 2017 roku muzycznych smartfonów na rynku.

 

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja techniczna
  3. Wygląd zewnętrzny
  4. Wrażenia z użytkowania
  5. Jakość ekranu, dźwięku, zdjęć i filmów
  6. Wyniki wydajności w Geekbench 4 i Basemark OS II
  7. Podsumowanie

 

5. Podsumowanie Powoli zbliżamy się do końca recenzji smartfona ZTE Axon 7 Mini w kolorze srebrnym. Urządzenie adresowane jest przede wszystkim do fanów muzycznych smartfonów oraz osób ceniących minimalistyczny, surowy design. Wśród plusów bohatera niniejszej recenzji zaliczyć na pewno można dobrą jakość wykonania, bardzo dobrej jakości dźwięk (zarówno z głośników jak i poprzez gniazdo słuchawkowe) …

Ocena końcowa

Ekran - 95%
Dźwięk - 99%
Wydajność - 74%
Jakość zdjęć i filmów - 86%
Bateria (wytrzymałość) - 85%

88%

Podsumowanie : ZTE Axon 7 Mini to niemal idealny muzyczny smartfon. Bardzo dobry ekran AMOLED 2.5D, duże głośniki stereo ze wsparciem dla Dolby Atmos, dwa mikrofony, rozszerzone warunki gwarancji w standardzie, a także stosunkowo atrakcyjna cena pozwalają z czystym sumieniem rekomendować ten produkt. Gdyby tylko procesor był wydajniejszy, a aparat lepiej radził sobie przy słabym oświetleniu, to mielibyśmy produkt perfekcyjny - no ale jak mówi znane powiedzenie, nie można mieć przecież wszystkiego.

Twoja ocena: 3.93 ( 4 votes)
88

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.