Home / Aktualności / ZTE Axon 7 Mini – najlepszy muzyczny smartfon na rynku?

ZTE Axon 7 Mini – najlepszy muzyczny smartfon na rynku?

6. Wyniki wydajności w Basemark OS II i Geekbench 4.1.1

Na potrzeby sprawdzenia możliwości mniejszego z braci z rodziny Axon 7 użyliśmy zestawu następujących benchmarków: Basemark OS II oraz Geekbench 4.1.1 . Zrzuty ekranu z wynikami poszczególnych testów prezentujemy poniżej.

ZTE Axon 7 Mini - Basemark OS II 01

ZTE Axon 7 Mini - Geekbench 4 01

ZTE Axon 7 Mini - Geekbench 4 02

ZTE Axon 7 Mini - Geekbench 4 03

Choć suche dane syntetyczne nie napawają optymizmem co do wydajności bohatera niniejszej recenzji, to w praktyce nie mamy się czego obawiać. Osiem rdzeni i 3 GB pamięci RAM w parze z wbudowaną 32-GB pamięcią ROM (na dane) system nie notuje spadków wydajności objawiających się spowolnieniem pracy menu czy aplikacji, które mogłoby wywoływać poirytowanie u użytkownika.

Na potrzeby testów praktycznych zainstalowaliśmy kilka dość wymagających gier 3D, które miały nam odpowiedzieć na pytanie czy także gracze będą usatysfakcjonowani zakupem produktu marki ZTE. Wśród przetestowanych gier znalazły się takie pozycje jak: Sky Fighter, Mortal Kombat X oraz Need for Speed: No limits.

Pierwsza z gier działa płynnie przez większość czasu, niemniej w momentami, gdy na ekranie pojawia się tzw. boss i robi się na prawdę gęsto, grafika zauważalnie spowalnia, ale na szczęście nie do poziomi klatkowania animacji. W dziesiątej części Mortal Kombat także przytrafiają się spowolnienia animacji, niemniej mimo wszystko da się całkiem komfortowo grać w tę grę – choć pod względem szybkości animacji mogłoby tu być choć trochę lepiej.

Z kolei tegoroczna nowość w postaci Need for Speed: No limits radzi sobie na telefonie ZTE Axon 7 Mini wyśmienicie oferując bardzo ładną grafikę i płynną animację bez spowolnień czy skokowej animacji. Jest płynnie i grywalnie, a więc tak jak być powinno.

Także podczas pobierania i instalacji ww. gier mogliśmy normalnie korzystać telefonu, nie uświadczając spowolnień pracy urządzenia.

 

 

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja techniczna
  3. Wygląd zewnętrzny
  4. Wrażenia z użytkowania
  5. Jakość ekranu, dźwięku, zdjęć i filmów
  6. Wyniki wydajności w Geekbench 4 i Basemark OS II
  7. Podsumowanie

6. Wyniki wydajności w Basemark OS II i Geekbench 4.1.1 Na potrzeby sprawdzenia możliwości mniejszego z braci z rodziny Axon 7 użyliśmy zestawu następujących benchmarków: Basemark OS II oraz Geekbench 4.1.1 . Zrzuty ekranu z wynikami poszczególnych testów prezentujemy poniżej. Choć suche dane syntetyczne nie napawają optymizmem co do wydajności bohatera niniejszej recenzji, to w praktyce nie …

Ocena końcowa

Ekran - 95%
Dźwięk - 99%
Wydajność - 74%
Jakość zdjęć i filmów - 86%
Bateria (wytrzymałość) - 85%

88%

Podsumowanie : ZTE Axon 7 Mini to niemal idealny muzyczny smartfon. Bardzo dobry ekran AMOLED 2.5D, duże głośniki stereo ze wsparciem dla Dolby Atmos, dwa mikrofony, rozszerzone warunki gwarancji w standardzie, a także stosunkowo atrakcyjna cena pozwalają z czystym sumieniem rekomendować ten produkt. Gdyby tylko procesor był wydajniejszy, a aparat lepiej radził sobie przy słabym oświetleniu, to mielibyśmy produkt perfekcyjny - no ale jak mówi znane powiedzenie, nie można mieć przecież wszystkiego.

Twoja ocena: 3.93 ( 4 votes)
88

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.