Home / Aktualności / ZTE Axon 7 Mini – najlepszy muzyczny smartfon na rynku?

ZTE Axon 7 Mini – najlepszy muzyczny smartfon na rynku?

5. Jakość ekranu, dźwięku, zdjęć i filmów oraz ustawienia aparatu i kamery

Ekran:

Jakość obrazu jaką wyświetla 5,2-calowy ekran w technologii AMOLED oceniamy bardzo wysoko, a to za sprawą wysokiej jakości szczegółów i ostrości obrazu, intensywnych barw, głębokiej czerni i bardzo dobrych kątów widzenia. Niestety mniej pochlebnie możemy wypowiedzieć się o wytrzymałości szkła Corning Gorilla Glass 4, które po kilku tygodniach użytkowania bez folii ochronnej na jej powierzchni, doprowadziło do pojawienia się kilkunastu drobnych rys i jednej większej (głębszej) rysy.

Odrobinę mogłaby być zaś wyższa maksymalna jasność ekranu, przydatna szczególnie w mocno nasłonecznionych/oświetlonych warunkach. Nie jest źle, ale mogłoby być trochę lepiej. Na osobną pochwałę zasługuje działanie ekranu dotykowego, które jest precyzyjne i pozwala szybko i komfortowo korzystać ze smartfona.

Dźwięk:

Za sprawą umieszczenia po obu bokach ekranu na całej ich długości dwóch głośników, dźwięk trafia prosto do uszu słuchacza i nie musimy się martwić, że odkładając telefon np. na biurko przysłonimy jeden lub oba głośniki. Ponadto wsparcie dla technologii Dolby Atmos robi przysłowiową robotę w kwestii przestrzenności dźwięku. Same głośniki grają całkiem głośno jak na smartfon, a ponadto nawet przy maksymalnym poziomie głośności dźwięk jest pozbawiony wszelakich trzasków czy charczenia. Oczywiście nie ma co oczekiwać po tego typu urządzeniach głębokich basów, niemniej w porównaniu do konkurencji odczujemy wyraźną poprawę na plus dla produktu marki ZTE.

Zdjęcia:

Smartfon ZTE Axon 7 Mini jak już wiecie posiada dwie kamery (frontową oraz tylną), z których oczywiście do robienia zdjęć i kręcenia filmów w większości przypadków służyć będzie ta druga.

Frontowa kamerka to podzespół używany w większości tego typu urządzeń do robienia selfie oraz prowadzenia rozmów video poprzez takie aplikacje jak Skype czy Viber. I właśnie z tych dwóch zadań moduł ten wywiązuje się tak jak powinien, ponieważ nikt nie oczekuje tu chyba optycznej stabilizacji obrazu czy najwyższej jakości matrycy.

Inaczej ma się sprawa z tylną kamerką, która dla wielu użytkowników pełni rolę kompaktowego aparatu fotograficznego i cyfrowej kamery w jednym. Tutaj także nie mielibyśmy żadnych uwag, gdyby pewne niedociągnięcia w postaci szumów na zdjęciach wykonywanych w nocy. Na szczęście problem ten nie występuje za dnia, zwłaszcza przy dobrym oświetleniu w słoneczne dni.

Zdjęcia przy dobrym oświetleniu

Zdjęcia przy zachmurzonej pogodzie

Zdjęcia obiektów z bliska

Zdjęcia w nocy

Na osłodę firma ZTE oddała jednak użytkownikom swojego produktu bardzo rozbudowany zestaw ustawień manualnych, wśród których znajdują się m.in. szybkości migawki, ustawienia ISO, ekspozycji, balansu bieli, okresu? czy ostrości. To jednak nie wszystko ponieważ mamy możliwość zarządzania lampą błyskową, HDR-em, symbol zegarka?  oraz wyboru kamery (przedniej lub tylnej). Dodatkowo mamy możliwość wyboru jednej z sześciu gotowych ekspozycji zdjęć (noc, długa ekspozycja, zwolnione tempo, panorama, wielokrotna ekspozycja i opóźnienie).

Filmy video:

Jak możemy zauważyć na poniższym filmie z koncertu, kamera w zamkniętym pomieszczeniu oraz przy dynamicznym ruchu na scenie i często zmieniającym się oświetleniu lubi zgubić co jakiś czas ostrość. Na szczęście możemy ją w trakcie nagrywania poprawić poprzez dotknięcie ekranu w miejscu, w którym chcemy, aby ostrość została poprawiona, czego niektóre aparaty cyfrowe z funkcją nagrywania filmów video niestety nie potrafią.

Na zewnątrz, a szczególnie przy dobrym oświetleniu jakość obrazu jest bardzo dobra, a i zoom nie gubi się tak bardzo jak w ciemniejszych pomieszczeniach z dynamicznym oświetleniem.

Na zakończenie tej części recenzji umieściliśmy zrzuty ekranu z ustawieniami video, jakie oferuje ZTE Axon 7 Mini.

 

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja techniczna
  3. Wygląd zewnętrzny
  4. Wrażenia z użytkowania
  5. Jakość ekranu, dźwięku, zdjęć i filmów
  6. Wyniki wydajności w Geekbench 4 i Basemark OS II
  7. Podsumowanie

5. Jakość ekranu, dźwięku, zdjęć i filmów oraz ustawienia aparatu i kamery Ekran: Jakość obrazu jaką wyświetla 5,2-calowy ekran w technologii AMOLED oceniamy bardzo wysoko, a to za sprawą wysokiej jakości szczegółów i ostrości obrazu, intensywnych barw, głębokiej czerni i bardzo dobrych kątów widzenia. Niestety mniej pochlebnie możemy wypowiedzieć się o wytrzymałości szkła Corning Gorilla Glass …

Ocena końcowa

Ekran - 95%
Dźwięk - 99%
Wydajność - 74%
Jakość zdjęć i filmów - 86%
Bateria (wytrzymałość) - 85%

88%

Podsumowanie : ZTE Axon 7 Mini to niemal idealny muzyczny smartfon. Bardzo dobry ekran AMOLED 2.5D, duże głośniki stereo ze wsparciem dla Dolby Atmos, dwa mikrofony, rozszerzone warunki gwarancji w standardzie, a także stosunkowo atrakcyjna cena pozwalają z czystym sumieniem rekomendować ten produkt. Gdyby tylko procesor był wydajniejszy, a aparat lepiej radził sobie przy słabym oświetleniu, to mielibyśmy produkt perfekcyjny - no ale jak mówi znane powiedzenie, nie można mieć przecież wszystkiego.

Twoja ocena: 3.93 ( 4 votes)
88

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.