Home / Aktualności / ZTE Axon 7 Mini – najlepszy muzyczny smartfon na rynku?

ZTE Axon 7 Mini – najlepszy muzyczny smartfon na rynku?

3. Wygląd zewnętrzny

O tym, że Axon 7 Mini prezentuje się wyjątkowo dobrze wspominaliśmy już na pierwszej stronie tej recenzji. Teraz przyszedł czas na dokładniejsze przyjrzenie się budowie jednej z najnowszych słuchawek marki ZTE.

Urządzenie wraz z dołączonymi do niego akcesoriami znajduje się w zaprezentowanym powyżej opakowaniu o wielkości porównywalnej z cegłą budowlaną. Prezentuje się ono całkiem dobrze i jest solidne i sztywne, należycie zabezpieczając zawartość przed uszkodzeniem.

Axon 7 Mini box 02

Po zdjęciu górnej części opakowania, naszym oczom ukazało się kolejne, mniejsze pudełko, wewnątrz którego znajduje się przezroczyste etui, dokumentacja oraz kluczyk do otwierania slotu na kartę SIM oraz kartę pamięci microSD.

Na samym dnie głównego pudełka odnajdziemy z kolei ładowarkę oraz dedykowany do niej przewód USB-USB typ C.

Następnie w pudełku znajduje się bohater tego artykułu, a więc telefon ZTE Axon 7 Mini. Trzeba przyznać, że producentowi należą się gromkie brawa za design i wykonanie, które potrafi zawstydzić niejednego flagowca od konkurencji.

 Axon 7 Mini smartfon 01

Górna część urządzenia w ponad 70-proc. zajmowana jest przez 5,2-calowy wyświetlacz AMOLED (typu 2.5D) ze szkłem Corning Gorilla Glass 4, który oferuje rozdzielczość 1080 x 1920 pikseli. Po jego obu stronach znajdują się wyśmienicie grające głośniki, z których jeden dzieli przestrzeń z kamerą o rozdzielczości 8 MP (f/2.2, 1080p).

Przestrzeń dookoła głośników wykonana jest z aluminiowej siateczki, której powierzchnia jest lekko chropowata i przyjemna w dotyku.

Axon 7 Mini smartfon 02

Z kolei dolna krawędź telefonu wyposażona jest w złącze USB 2.0 Type-C 1.0 oraz mikrofon.

Axon 7 Mini smartfon 03

Na przeciwległej stronie Axon-a 7 Mini znajduje się zaś gniazdo mini Jack 3,5 mm oraz drugi mikrofon. Tuż obok, bo na prawej stronie urządzenie (na zdjęciu od lewej) umieszczone są przyciski blokady ekranu oraz zwiększania i zmniejszania głośności.

Axon 7 Mini smartfon 04

Tylna ścianka to z kolei jednolity kawałek aluminium, który podobnie jak w iPhone’ach 6 i 7 przedzielony jest paskami antenowymi. Pośrodku lewej strony telefonu znajduja się kolejno aparat 16 MP f/1.9, podwójna dioda LED, a także całkiem sprawnie działający czytnik linii papilarnych.

Axon 7 Mini smartfon 05

W lewej części słuchawki znajduje się zaś gniazdo na kart SIM oraz microSD, które otwieramy prezentowanym już wcześniej specjalnym kluczykiem. Na tym ujęciu widzimy, że soczewka tylnej kamery co prawda wystaje, ale sam pierścień ją okalający jest delikatnie od niej wyższy, co pozwala chronić ją przed zarysowaniami. Całkowicie „wada” ta jest niwelowana, gdy nałożymy na urządzenie dołączane do zestawu etui.

 

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja techniczna
  3. Wygląd zewnętrzny
  4. Wrażenia z użytkowania
  5. Jakość ekranu, dźwięku, zdjęć i filmów
  6. Wyniki wydajności w Geekbench 4 i Basemark OS II
  7. Podsumowanie

3. Wygląd zewnętrzny O tym, że Axon 7 Mini prezentuje się wyjątkowo dobrze wspominaliśmy już na pierwszej stronie tej recenzji. Teraz przyszedł czas na dokładniejsze przyjrzenie się budowie jednej z najnowszych słuchawek marki ZTE. Urządzenie wraz z dołączonymi do niego akcesoriami znajduje się w zaprezentowanym powyżej opakowaniu o wielkości porównywalnej z cegłą budowlaną. Prezentuje się ono całkiem …

Ocena końcowa

Ekran - 95%
Dźwięk - 99%
Wydajność - 74%
Jakość zdjęć i filmów - 86%
Bateria (wytrzymałość) - 85%

88%

Podsumowanie : ZTE Axon 7 Mini to niemal idealny muzyczny smartfon. Bardzo dobry ekran AMOLED 2.5D, duże głośniki stereo ze wsparciem dla Dolby Atmos, dwa mikrofony, rozszerzone warunki gwarancji w standardzie, a także stosunkowo atrakcyjna cena pozwalają z czystym sumieniem rekomendować ten produkt. Gdyby tylko procesor był wydajniejszy, a aparat lepiej radził sobie przy słabym oświetleniu, to mielibyśmy produkt perfekcyjny - no ale jak mówi znane powiedzenie, nie można mieć przecież wszystkiego.

Twoja ocena: 3.93 ( 4 votes)
88

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.