Home / Aktualności / ZTE Axon 7 Mini – najlepszy muzyczny smartfon na rynku?

ZTE Axon 7 Mini – najlepszy muzyczny smartfon na rynku?

Axon 7 Mini to jeden z najnowszych smartfonów firmy ZTE, który należy do średniej półki cenowej, którego cena oscyluje w granicach 1200-1300 zł. Producent reklamuje go jako najlepszy, audiofilski smarton na rynku. Na pytanie czy ta opinia producenta to słowa rzucane na wiatr, a może nieskromna szczerość, postaramy się Wam, nasi Drodzy Czytelnicy odpowiedzieć w tym artykule, w którym opisujemy nasze wrażenia związane z tym urządzeniem.

ZTE Axon 7 Mini 01

  1. Wstęp

Smartfony muzyczne to urządzenia adresowane do dwóch grup użytkowników: osób młodych oraz fanów muzyki/muzyków. Na rynku nie ma jednak zbyt wielu tych urządzeń, które od lat starają się na dobre wpisać w rynek urządzeń mobilnych. Firma ZTE z nową rodziną urządzeń z linii Axon 7 (składa się ona z trzech modeli) sądząc po specyfikacji zdaje się dobrze odrobiła pracę domową, solidnie przygotowując się do walki o klientów.

ZTE mając zapewne w pamięci sukces jaki odnosi od lat firma Apple, postanowiło w temacie stylistyki postawić na umiejętności projektantów z BMW Designworks, którym w pamięci najwyraźniej także utkwił obraz smartfonów firm z Cupertino (tylna część urządzenia) oraz z Suwon (zaokrąglony ekran 2,5D). Niemniej w odróżnieniu od Samsungów z serii Edge czy najnowszego Galaxy S8, zakrzywiona jest tylko górna część pokrycia ekranu, a na krawędziach nie pojawia się obraz, jak ma to miejsce w produktach z Korei południowej.

Niemniej zostawiając na boku to czym kierowali się projektanci Axon-a 7 Mini, należy przyznać, że całkowicie aluminiowa obudowa urządzenia prezentuje się nad wyraz atrakcyjnie, a sam smartfon idealnie leży w dłoni, dzięki zaokrąglonym krawędziom i odpowiednio dobranej grubości obudowy.

Wewnątrz urządzenia znajduje się technologia pochodząca od Qualcomm (8-rdzeniowy procesor Snapdragon) oraz najwyższej klasy wzmacniacz dźwięku pochodzący od Asahi Kasei, głośniki stereo umieszczone po obu stronach wyświetlacza AMOLED o przekątnej 5,2 cala, a także wsparcie dla Dolby Atmos, to elementy, obok których każdy fan dobrego brzmienia oraz obrazu nie może przejść obojętnie.

Dokładną specyfikację modelu Axon 7 Mini przedstawiamy na następnej stronie niniejszej recenzji.

 

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja techniczna
  3. Wygląd zewnętrzny
  4. Wrażenia z użytkowania
  5. Jakość ekranu, dźwięku, zdjęć i filmów
  6. Wyniki wydajności w Geekbench 4 i Basemark OS II
  7. Podsumowanie

Axon 7 Mini to jeden z najnowszych smartfonów firmy ZTE, który należy do średniej półki cenowej, którego cena oscyluje w granicach 1200-1300 zł. Producent reklamuje go jako najlepszy, audiofilski smarton na rynku. Na pytanie czy ta opinia producenta to słowa rzucane na wiatr, a może nieskromna szczerość, postaramy się Wam, nasi Drodzy Czytelnicy odpowiedzieć w tym …

Ocena końcowa

Ekran - 95%
Dźwięk - 99%
Wydajność - 74%
Jakość zdjęć i filmów - 86%
Bateria (wytrzymałość) - 85%

88%

Podsumowanie : ZTE Axon 7 Mini to niemal idealny muzyczny smartfon. Bardzo dobry ekran AMOLED 2.5D, duże głośniki stereo ze wsparciem dla Dolby Atmos, dwa mikrofony, rozszerzone warunki gwarancji w standardzie, a także stosunkowo atrakcyjna cena pozwalają z czystym sumieniem rekomendować ten produkt. Gdyby tylko procesor był wydajniejszy, a aparat lepiej radził sobie przy słabym oświetleniu, to mielibyśmy produkt perfekcyjny - no ale jak mówi znane powiedzenie, nie można mieć przecież wszystkiego.

Twoja ocena: 3.93 ( 4 votes)
88

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.