Home / Aktualności / Zremasterowana wersja Crysis z Ray Tracing i obsługa tekstur 4K juz w 2021

Zremasterowana wersja Crysis z Ray Tracing i obsługa tekstur 4K juz w 2021

Jeśli rozpoczynaliście swoją przygodę z komputerem po 2013 i interesowaliście się grami komputerowymi, to z pewnością nie omineliście gry Crysis 3, która wycisnęła z waszego sprzętu ostatnie soki. Tytuł ten pozostał tak naprawdę wyzwaniem dla niektóych konfiguracji sprzętowych nawet dziś.  

Ważną informacją związaną z Crysis 3 jest ta dotycząca najnowszego wpisu Crysis na Twitterze po prawie czterech latach bezczynności gdzie opublikowano dwu-wyrazowy tweet – „ODBIERANIE DANYCH”. Tweet wskazuje na to, że coś się dzieje, a obecne pogłoski branżowe wskazują na nic innego jak remaster jednej z gier Crysis, być może ostatniej pozycji z 2013 roku – Crysis 3. Oryginalnie opracowana przez niemieckiego programistę Crytek i wydana przez Electronic Arts, gra jest oparta na CryEngine. Nad grą pracują oba zespoły – EA i Crytek, jednak o ewentualnym rospoczęciu prac nad grą decyduje EA, ponieważ nadal ma ona prawa do gry. Podczas rozmowy o wynikach finansowych w drugim kwartale dyrektor generalny EA wspomniał, że Electronic Arts pracuje nad dostarczeniem „ekscytujących remasterów ulubionych fanów” na rok fiskalny 2021, dzięki czemu możemy spodziewać się gry w „najbliższym czasie”.

Wydaje się, że jest to popularne pytanie „ale czy można uruchomić Crysis?” ponownie zyska znaczenie, ponieważ gra będzie prawdopodobnie prawdziwą ucztą dla oczu. Wdrażając najnowszą wersję CryEngine 5.6 firmy Crytek, będzie ona zawierała wszystkie najnowsze elementy najnowszej grafiki komputerowej. Oznacza to, że Ray Tracing i obsługa tekstur 4K z pewnością znajdą sie w finalnym produkcie. Zremasterowana gra Crysis, przeznaczona na komputery PC i konsole nowej generacji, takie jak PS5 i Xbox Series X, wymagałaby potężnego systemu, jednak mając na uwadze plotki o sprzęcie nowej generacji, powinna wystarczyć do jej bezproblemowego jej działania. Prezentację możliwości silnika CryEngine 5.6, prezentujemy wam poniżej.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.