Home / Aktualności / Komputery / ZOTAC ZBOX RI323 oraz ZBOX RI531 czyli nowe mini-PC

ZOTAC ZBOX RI323 oraz ZBOX RI531 czyli nowe mini-PC

ZOTAC ZBOX RI323 oraz ZBOX RI531 to nowe nowe mini-PC, w bardzo atrakcyjnej formie i z całkiem niezłą specyfikacją. Jakiś czas temu mieliśmy okazję testować model ZBOX EI750, który jak możecie przeczytać w tej recenzji bardzo przypadł nam do gustu.

Zotac ZBOX RI323

Tym samym cieszymy się, że producent ten poszedł za ciosem i zaprezentował nowe konstrukcje, które w tym przypadku posiadają wydajne kombo dysków HDD oraz SSD mogące działać w konfiguracjach RAID 0 lub 1, najnowsze procesory z serii Core i3 lub Core i5 jak również szereg dodatków o których nieco więcej poniżej.

Zarówno ZBOX RI323 jak i ZBOX RI531 wspierają konfigurację bez RAID, oferując pracę w konfiguracji JBOD, w której to możliwe jest połączenie pojemności dwóch dysków o różnej pojemności w jedną logiczną całość. Tym samym stając się idealnym rozwiązaniem dla użytkowników domowych oraz biznesowych.

Firmy z pewnością docenią zawarty w komputerach typu small form factor portu COM, a w szczególności te, które posiadają starszy sprzęt na wyposażeniu taki jak drukarki, skanery itp.

Zotac ZBOX RI531Podczas gdy ZOTAC ZBOX RI323 posiada dwa dyski do swojej dyspozycji, procesor Intel Core i3 lub i5, sieć bezprzewodową 802.11ac, dwie gigabitowe karty sieciowe przy atrakcyjnych opcjach konfiguracji ilości pamięci, tak ZBOX RI531 dokłada do konfiguracji dwudyskowej możliwość dokupienia dysku SSD w formacie mSATA. Procesory Core i3 i Core i5 są także i tu dostępne, tak jak układ graficzny Intel HD Graphics 5500.

Zotac ZBOX RI531 plus

Model ZBOX RI531 Plus z kolei doposażono w 4 GB pamięci RAM oraz 64  GB dysk SSD już na starcie, sprawiając, że możemy praktycznie rozpocząć na nim pracę prosto z marszu.

Na chwilę obecną nie są znane ceny tych urządzeń, ale jesteśmy pewni, że ZOTAC poda je do wiadomości już wkrótce.