Home / Aktualności / Zotac prezentuje karty z rodziny GAMING należące do serii GeForce RTX 3000

Zotac prezentuje karty z rodziny GAMING należące do serii GeForce RTX 3000

Poprzedzając prezentację nowych układów Ampere aka. seria 3000 NVIDII, ZOTAC zaprezentował swoją odmianę GAMING z serii GeForce RTX 3000. Zintegrowane z technologiami nowej generacji, wzmocnione rdzenie RT i Tensor, nowe multiprocesory strumieniowe i superszybka pamięć sprawi, że karty graficzne ZOTAC GAMING wprowadzą nas w nową erę gamingu z ultrarealistyczną grafiką.

Nowe procesory graficzne z serii NVIDIA GeForce RTX 3000, drugiej generacji RTX, wyposażone są w nowe rdzenie RT i Tensor oraz multiprocesory strumieniowe, co przekłada się na oszałamiającą jakość obrazu, zdumiewająco dużą ilość klatek na sekundę oraz akcelerację AI w grach i profesjonalnych aplikacjach. Dzięki architekturze NVIDIA Ampere, która zapewnia wzrost wydajności do 1,9x na wat w stosunku do poprzedniej generacji, urządzenia z serii RTX 30 bez trudu zapewniają doskonałą grafikę we wszystkich rozdzielczościach, nawet w 8K. Procesory graficzne zastosowane w GeForce RTX 3090, 3080 i 3070 stanowią największy skok generacyjny w historii firmy NVIDIA.

Cenione przez graczy za wyjątkowy design i niezrównaną wydajność karty AMP Extreme w najnowszej odsłonie zostały ulepszone o HoloBlack. Wprowadza on przypominające zorzę holograficzne efekty. Te dynamiczne zmiany kolorów, zależne od kąta patrzenia, będą widoczne gdy system SPECTRA 2.0 RGB oświetli kartę.

Aby zachować jednolity design zadbano również o spód karty, gdzie znajduje się zabezpieczająca płytka i oświetlenie ARGB. Dodatkowo, nowe 3-pinowe złącze umożliwia podłączenie zewnętrznego paska LED RGB, który będzie można zsynchronizować z kartą.

Metalowa płyta frontowa i dolna płyta odlewane są ciśnieniowo zapewniając odpowiednią wytrzymałość. Karty z serii AMP Extreme posiadają również funkcję POWERBOOST. Jest to odporny na wysokie temperatury układ, który pozwala na utrzymanie długiej żywotności i większą wydajność.

W skład serii ZOTAC GAMING GeForce RTX 30 wchodzą modele Trinity i Twin Edge, wyposażone w potrójne lub podwójne wentylatory. Zarówno Trinity, Twin Edge jak i AMP Extreme wyposażone są w bardzo wydajny system chłodzenia IceStorm 2.0. Potężny cooler wprowadza udoskonalenia do nowych kart. Jego budowa ma na celu pokrycie jak największej powierzchni karty, aby utrzymywać niską temperaturę układu graficznego, a tym samym zapewnić mocniejsze działanie. Nowy, 11- łopatkowy wentylator zwiększa przepływ powietrza nawet o 10% w porównaniu z poprzednią generacją, podczas gdy ulepszenia wprowadzone do budowy radiatora, układu ciepłowodów i szersze pokrycie całej karty przyczyniają się do lepszej ogólnej wydajności. Funkcja zatrzymania wentylatora FREEZE została również rozszerzona na większą ilość modeli niż dotychczas.

Modele Trinity i Twin Edge z serii ZOTAC GAMING GeForce RTX 30 będą dostępne w sprzedaży od 2. połowy września 2020 roku. Natomiast modele AMP Extreme będą dostępne w październiku 2020 roku.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.