Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / ZOTAC GeForce GTX 1080 Arctic Storm – ciekawa karta z blokiem chodzenia cieczą

ZOTAC GeForce GTX 1080 Arctic Storm – ciekawa karta z blokiem chodzenia cieczą

ZOTAC GeForce GTX 1080 Arctic Storm

ZOTAC GeForce GTX 1080 Arctic Storm to najnowsza karta graficzna znanego producenta, która dołącza do rodziny Pascal, aczkolwiek dzięki zastosowaniu bloku wodnego oferuje zarówno dodatkowy potencjał OC jak i ciszę.

Wspomniany blok wodny pokrywający całą kartę, działa w parze z mocną sekcją zasilania VRM i dzieli swój design z serią AMP Extreme tego samego producenta. Bazująca na architekturze karta Zotaca (model: ZT-P10800F-30P) oferuje zegar 1632 MHz dla rdzenia, 1771 MHz w trybie Boost, oraz niezmienione 10 GHz dla pamięci. Referencyjny GTX 1080 to dla przypomnienia 1607 MHz (rdzeń), 1733 MHz Boost i 10 GHz dla pamięci.

Cisza i wydajność to nie jedyne atuty karty GTX 1080 Arctic Storm z uwagi na zastosowanie przezroczystego tworzywa na górze bloku wodnego, które dodatkowo naszpikowane jest diodami LED, sprawiając tym samym jeszcze większą ucztę dla naszych (i nie tylko) oczu.

Producent zdecydował się na tradycyjne 1/4 calowe mocowanie rurek rozprowadzających ciecz pomiędzy blokiem wodnym a pompą i wspierają dostarczane z kartą 10 mm wsparciem rurek wewnątrz. Ciekawe i atrakcyjne jest również tzw. backplate tej karty, które rozciąga się na całą długość płytki PCB.

Pomimo, że Zotac nie podał do wiadomości ceny karty GeForce GTX 1080 Arctic Storm, można podejrzewać, że wyniesie ona nieco więcej niż wspomniany wcześniej model GTX 1080 AMP Extreme.