Home / Aktualności / Znany z MacBooka Air procesor Apple M2 ma trafić do odświeżonej linii iPad Pro

Znany z MacBooka Air procesor Apple M2 ma trafić do odświeżonej linii iPad Pro

Odświeżenie iPada Pro od około półtora roku to niezwykle ważne wydarzenie jakie planuje Apple. Wszystkie warianty iPada Pro obecnej generacji wykorzystują układ M1, który składa się z ośmiordzeniowego procesora (cztery rdzenie wydajności i cztery rdzenie wydajności) wraz z ośmiordzeniowym procesorem graficznym i 16-rdzeniowym silnikiem Neural Engine. Tablet można skonfigurować z 8 GB lub 16 GB pamięci RAM i do 2 TB wbudowanej pamięci masowej.

Mark Gurman z Bloomberga, uważa, że będą one zasilane przez ten sam procesor Apple M2, który jest już dostępny w MacBooku Air. Jest on również zdania iż ​​nowe iPady będą wyglądać podobnie do istniejącej linii, z płaską krawędzią, która utrzyma się w kolejnym cyklu. Jak można zauważyć – niedawno wydana rodzina iPhone’ów 14 firmy Apple używa tego samego języka projektowania.

Wartym wspomnienia jest ponadto fakt, że Apple wyda w przyszłym tygodniu iPadOS 16.1, pierwszą wersję iOS 16 na iPada. Wydanie może nastąpić wraz z premierą nowych iPadów i prawie na pewno nastąpi przed 27 października, kiedy Apple będzie gospodarzem kwartalnej rozmowy o zarobkach.

W powiązanych wiadomościach mówi się również, że Apple pracuje nad nowym iPadem klasy podstawowej z portem USB-C. Zmieniony tablet otrzyma dodatkowo płaskie wykończenie krawędzi iPada Pro, dostosowując go bardziej do linii premium Apple. iPad klasy podstawowej zazwyczaj dostaje tylko uderzenie procesora, co oznacza, że ​​będzie to znacząca aktualizacja linii.

Oczekuje się, że nowe iPady pojawią się na stronie internetowej Apple bez fanfar, które towarzyszą specjalnej konferencji prasowej.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Lub

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*