Home / Aktualności / Znamy ceny kilku płyt Z790 dla procesorów Intela 13 generacji

Znamy ceny kilku płyt Z790 dla procesorów Intela 13 generacji

Większość zaskoczonych wysokimi cenami płyt X670 dla podstawki AM5 albo czeka na tańsze płyty serii B albo rozważa 13 generację procesorów Intela. Jeśli myślicie nad kupnem procesora (przejściem na platformę Intela) to ucieszy was wiadomość, że amerykański Amazon uprzejmie ujawnił ceny dwóch nadchodzących płyt głównych ASUS z chipsetem Intel Z790.

Dla tych, którzy mają nadzieję na lepsze ceny płyt głównych w porównaniu z płytami opartymi na X670 od AMD, będą rozczarowani bowiem w porównaniu z AMD, Intel ma tylko niewielką przewagę pod względem cen. Tańszym z dwóch modeli jest ASUS Prime Z790-P WiFi, który jest Intelowym odpowiednikiem płyty Prime X670-P dla gniazda AMD AM5. Prime Z790-P oferuje nieco słabszą łączność z tyłu, ale ma więcej gniazd PCIe w porównaniu do swojego rodzeństwa AMD. Za Prime Z790-PA Amazon życzy sobie niecałe 250 dolarów , co czyni go bardziej atrakcyjną opcją . Jednak to wciąż o 30 USD więcej niż jego poprzednik, Prime Z690-P, co sprawia, że ​​jest to dość stromy skok cenowy, biorąc pod uwagę, że oba są bardzo podobne pod względem tego, co dostajesz za swoje pieniądze.

Druga płyta to ASUS ROG Maximus Z790 Hero, która jest produktem premium, co znajduje odzwierciedlenie również w cenach. Zawiera takie funkcje, jak Thunderbolt 4 i karta ROG Hyper M.2 do dysków SSD PCIe 5.0, a także rozszerzony pakiet. Nie ma tutaj bezpośredniego odpowiednika AMD, ponieważ ASUS ma tylko model w zakresie 400 dolarów i jeden w zakresie 1000 dolarów po stronie AMD. Wygląda jednak na to, że ASUS zdecydował się zachować tę samą cenę, co ROG Maximus Z690 Hero. Nie jest to całkowicie zaskakujące, ponieważ płyty wydają się być prawie identyczne, poza pewnymi zmianami w układzie tylnych wejść/wyjść. Przy cenie 629,99 dolarów nie jest to tania płyta, ale też się jej nie spodziewano, ponieważ ASUS pobiera wyższą cenę za swoje produkty ROG. Obie płyty mają być dostępne od 20 października.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Lub

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*