Home / Aktualności / Zmodyfikowany iPhone z portem USB-C osiągnął na eBayu prawie 100 tys. dolarów

Zmodyfikowany iPhone z portem USB-C osiągnął na eBayu prawie 100 tys. dolarów

Opisaną tu sytuację można jedynie określić jako nietypową i ukazującą desperację (naszym zdaniem jednostki) pod kątem posiadania zmodyfikowanego iPhone, w którym zastąpiono złącze Lightning portem USB-C. Ta jedna w swoim rodzaju wersja osiągnęła na eBayu prawie 100 tys. dolarów. Urządzenie zostało opracowane przez studenta inżynierii Kena Pillonela, który spędził kilka miesięcy na inżynierii wstecznej C94 firmy Apple i opracowaniu elastycznej płytki drukowanej, która mogłaby zmieścić się w obudowie telefonu.

Pillonel wystawił telefon na eBayu 1 listopada i w chwili pisania tego tekstu zdążył już zebrać ponad 170 ofert. Niestety, lista ofert jest prywatna, więc nie możemy z całą pewnością stwierdzić, ile z nich pochodziło z legalnie wyglądających kont w porównaniu z tymi z oczywistych kont spamowych (na przykład z zerową opinią). Wiemy, że pozostało jeszcze ponad sześć dni, a aktualna stawka wynosi 99 900 dolarów. Sprzedawca zauważa, że ​​zwycięzca nie powinien przywracać, aktualizować ani usuwać iPhone’a. Ponadto odradza się używanie go jako codziennego smartfonu i jego ponowne otwieranie.

Oczywiście to ostatnie ostrzeżenie prawdopodobnie zostanie zignorowane, ponieważ każdy, kto jest gotów wydać tego rodzaju pieniądze na iPhone’a z portem USB-C, będzie chciał poznać metodę implementacji złącza USB-C i na tym zarobić.

Zwycięski oferent otrzyma sam telefon – czarny iPhone X z 64 GB pamięci wraz z pudełkiem. Pillonel oferuje również 30-minutową rozmowę telefoniczną, jeśli kupujący będzie chciał zadać jakiekolwiek pytania. Twórca gwarantuje, że telefon będzie działał, gdy zostanie odebrany, ale to wszystko. Najwidoczniej gwarancji na niego kupujący nie uzyska tak samo jak nie będzie mógł dokupić Apple Care.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.