Home / Aktualności / Zewnętrzne dyski twarde dla Xbox One dostęne po aktualizacji

Zewnętrzne dyski twarde dla Xbox One dostęne po aktualizacji

Zewnętrzne dyski twarde dla Xbox One mają być dostęne po aktualizacji, która spodziewana jest już niebawem. Widomość tą potwierdził sam Albert Penello, jeden z dyrektorów odpowiedzialnych za najnowszą konsolę Microsoftu.

Informację o możliwości użycia zewnętrznych dysków twardych dla Xbox One potwierdził również jeden z developerów publikując zdjęcia tej funkcji w serwisie Reddit a które możecie zobaczyć poniżej.

W najnowszej aktualizacji na jaką czeka Xbox One ma pojawić się również ulepszony czat grupowy czy możliwość ręcznego sprawdzania dostępności aktualizacji. Jednak to, żiż będzie można używać zewnętrznych dyskó twardych w konsoli Xbox One jest z pewnością najlepszą wiadomością ostatnimi czasy.

Pomimo, że Xbox One sprzedawany jest z raczej “wystarczającą pojemnością” dysku 500 GB, to współcesne gry portafią ją skutecznie uszczuplić (50GB instalacja nie jest niczym wyjątkowym).

Dodatkowa pojemność jaką zaoferują zewnętrzne dyski twarde dla Xbox One, zabezpieczą nas przed przypadkowym brakiem miejsca na wbudowanym dysku. Wymiana dysku w konsoli wiąże się oczywiście z utratą gwarancji, co w przypadku urządzeń zewnętrznych nie będzie miała miejsca.

Zewnetrzne dyski twarde dla Xbox One 01

Zewnetrzne dyski twarde dla Xbox One 02

Źródło: Engadget