Home / Aktualności / Zeiss VR One czyli okulary rzeczywistości wirtualnej dla iPhone i Androida

Zeiss VR One czyli okulary rzeczywistości wirtualnej dla iPhone i Androida

Zeiss VR One
Zeiss VR One czyli okulary rzeczywistości wirtualnej, które jak się okazuje zaoferują dużą kompatybilność, charakteryzować się mają dobrą ceną bo wynoszącą jedyne 99 funtów.

Alternatywa dla Samsunga Gear VR, czy przygotowanego przez Apple podobnego rozwiązania mają limitacje do własnych urządzeń. W przeciwieństwie do nich Zeiss VR One ma być dostępny zarówno dla urządzeń z iOS (iPhone, iPod) jak i Android.

W ten sposób Zeiss zaoferował doznania 3D dla szerszej niż konkurencja rzeszy użytkowników, wśród których na pewno znajdą się posiadacze iPhone 6 czy Galaxy S5, a większa ilość slotów na inne smartfony jest w przygotowaniu jak poinformował nas producent.

Co więcej Zeiss VR One ma działać z każdą aplikacją przeznaczoną do wirtualnej rzeczywistości, jeszcze bardziej podnoszącą atrakcyjność tego produktu. Producent postarał się również o tzw. Development Kit, dzięki któremu programiści będą mogli pisać własne aplikacje na VR One.

Wspomniane aplikacje jednak z pewnością będą stanowiły marginalne zastosowanie, przynajmniej na początku, gdyż jak podejrzewamy miłośnicy gier czy filmów 3D właśnie w ten sposób wykorzystają produkt Zeissa.

Zeiss VR One 01