Home / Aktualności / Zegarek Pebble Mercedes. Co wyjdzie ze tej współpracy?

Zegarek Pebble Mercedes. Co wyjdzie ze tej współpracy?

Producent motoryzacyjny Mercedes-Benz oraz producent inteligentnych zegarków Pebble (jedne z pierwszych tego typu urządzeń jakie pojawiły się na rynku) zdecydowali się na współpracę, efektem której ma być zegarek Pebble Mercedes.

Zegarek pebble mercedez

Zegarek Pebble Mercedes. Co innowacyjnego się w nim pojawi?

Poza sygnaturą Mercedesa zegarek ten będzie wyróżniała seria aplikacji przez niego obsługiwanych. Część z nich umożliwi odbezpieczenie specjalnych funkcji połączonych z zegarków karty startowej, a część zostanie wykorzystana jako drugi ekran naszego smartfona.

Niemiecki producent poinformował także iż aplikacja Digital DriveStyle także zostanie uaktualniona, aby w pełni wspierać zegarek Pebble a rezultat tego ma być przez niego zaprezentowany podczas CES 2014.

Wydaje się, że Mercedes jest bardzo podekscytowany zarówno samym projektem zegarka Pebble Mercedes, odkrywając w nim nowe możliwości w połączeniu ze swoimi autami.

Jako jedne z możliwości Merc podaje potencjalne wyświetlanie informacji takich jak zużycie paliwa,czy drzwi zostały zamknięte czy lokalizację auta, dostępne dla posiadacza zegarka Pebble z dala od jego samochodu.

Także funkcje aplikacji smartwatch  jak wyświetlanie ważnych informacji na temat wypadków czy robót na drodze dzięki technologii V2V.

 Żeby tego nie było mało zegarek Pebble Mercedes będzie umożliwiał sparowanie zegarka z autem a przez to zmianę funkcji trzech przycisków Pebble umożliwiając np. aktywowanie ulubionych funkcji Digital DriveStyle.

Funkcje te będą pomocne poinformują nas o raportach niebezpieczeństw, przekalkulują trasę nawigacji satelitarnej, aktywują asystenta Siri, pomogą kontrolowanie multimediów czy dostarczą informacje na temat warunków drogowych.

Jak na razie projekt jest w fazie podpisywania umowy i formowania specyfikacji. Nic jeszcze nie wiadomo na temat daty pojawienia się samego urządzenia w sprzedaży ani jego ceny. Śledźcie nasz serwis na bieżąco, gdyż nie omieszkamy was poinformować gdy zdobędziemy kolejne informacje na temat tego zegarka.

Digital drive style mercedes

Źródło: iClarified