Home / Aktualności / ZBOX C-series Edge C1341 – nowy mini-PC od Zotaca

ZBOX C-series Edge C1341 – nowy mini-PC od Zotaca


Firma ZOTAC przedstawiła dziś swój najnowszy mini PC ZBOX Edge C1341 serii C. Firma zaprezentowała to urządzenie wielkości Intelowskiego NUCa. Mierzący zaledwie 147,2 mm x 147,2 mm x 32,1 mm (szer. X gł. X wys.) ZBOX posiada mocowania VESA i można go schować za monitorem obsługującym ten właśnie standard.

W środku małej skrzyneczki znajduje się całkiem wydajny sprzęt, z 4-rdzeniowym / 4-wątkowym procesorem Intel Celeron N4100 wyposażonym w zintegrowany układ graficzny UHD Graphics 600, 4 GB jednokanałowej pamięci DDR4 (z możliwością rozszerzenia za pomocą pustego gniazda DDR4 SO-DIMM na dwukanałowa) oraz dysk SSD M.2 SATA o pojemności 64 GB.

Wyjścia na monitor obejmują DP i HDMI. Jeśli chodzi o sieć obejmuje 1 GbE i 802.11ac oraz Bluetooth 4.2 WLAN. Łączność USB obejmuje trzy porty USB 3.1 5 Gb / s, z których jeden jest typu C, i dwa porty typu A. W wyposażeniu znalazł się również czytnik kart microSD i gniazdo słuchawkowe.

Edge C1341 z serii C to konstrukcja pasywna, co oznacza, ze komputer ten działa całkowicie bez użycia jakiegokolwiek wentylatora, a jego prążkowany panel górny pełni również funkcję radiatora 6-watowego układu TDP SoC. W zestawie jest ponadto zewnętrzny zasilacz o mocy 40 W. W zestawie z komputerem znajdziemy przeinstalowany system Windows 10 Pro. Na chwile obecna firma nie ujawniła cen.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.