Home / Aktualności / Zbliża się potężna łatka Rainbow Six Siege

Zbliża się potężna łatka Rainbow Six Siege

rainbow-six-siege

Rainbow Six Siege czeka wielka przebudowa, a graczy dłuższy niż zwykle czas pobierania łatki, która w przypadku PC może osiągnąć rozmiar nawet 42 GB. Wersje na PS4 i Xbox One są zdecydowanie mniejsze, ale to z uwagi na tekstury, które w przypadku konsol są znacznie mniejsze.

Ubisoft poinformował właśnie iż łatka Y2S3.0 będzie w postaci większego niż zwykle pliku (skompresowane archiwum), który tym samym zajmie sporą ilość miejsca na naszym dysku twardym. Niemniej jednak jak informuje studio, patch skróci czas ładowania gry zarówno na PC jak i konsolach. Podczas gdy nie wiemy jak czasy ładowania zmienią się w przypadku posiadaczy pecetów, tak posiadacze konsol mogą liczyć na 10 procentowe skrócenie czasu oczekiwania na załadowanie gry Rainbow Six Siege.

Poza skróceniem czasu ładowania, nadchodząca łatka poprawi jakość tekstur gry, stąd też spora wielkość plików potrzebnych do aktualizacji. Kolejne aktualizacje do tej gry dzięki wspomnianej łatce Y2S3.0 powinny zobaczyć mniejsze o 12-15 procent tekstury, dzięki czemu czas ładowania gry ponownie powinien ulec polepszeniu.

Jak pisze Ubisoft na swoim blogu, zaleca się aby gracze, którzy chcą skorzystać z pakietu Ultra HD do R6S posiadali karty karty graficzne z co najmniej 6 GB VRAM aby nie stracić na jakości tekstur.

rainbow_six_siege_y2s3_patch_sizes_all_platforms_1

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.