Home / Aktualności / Zasilacze be quiet! Dark Power Pro 12 z unikalnym wentylatorem i mocami 1200 lub 1500W

Zasilacze be quiet! Dark Power Pro 12 z unikalnym wentylatorem i mocami 1200 lub 1500W

Znany producent obudów, systemów chodzenia oraz zasilaczy be quiet!, przedstawił dziś serię Dark Power Pro 12 charakteryzującą się niezwykłą wydajnością 80 PLUS Titanium oraz w pełni cyfrowym sterowaniem PFC, LLC i 12 V / SR z topologią pełnego mostka.

Wśród wyjątkowych funkcji oferowanych z tą serią jest możliwość połączenia sześciu szyn 12 V w jedną, z dużą mocą wyjściową, idealną do przetaktowanych procesorów lub kart graficznych. Co więcej, Dark Power Pro 12 łączy w sobie specyfikacje techniczne high-end z wysokiej jakości konstrukcją, w tym w pełni modułowymi kablami z oplocie oraz aluminiową obudowę.

Jeśli chodzi o sprawność, Dark Power Pro 12 oferuje ją na poziomie do 94,9 procent dzięki certyfikacji 80 PLUS Titanium. be quiet! osiągnęło ten wysoki współczynnik sprawności poprzez wdrożenie w pełni cyfrowego sterowania topologią „Full Bridge + LLC + SR + DC / DC”, co skutkuje niższym szumem i doskonałą regulacją mocy, zwłaszcza w porównaniu z rozwiązaniami analogowymi lub półcyfrowymi, które tylko wdrożają cyfrowe PFC. Jak informuje producent, opisywana tu seria opiera się wyłącznie na komponentach premium, aby zminimalizować problemy z cewkami i inne niepożądane szumy, które są często wywoływane przez ekstremalne zmiany obciążenia nowoczesnych kart graficznych, podczas gdy długozywotne japońskie kondensatory 105 ° C gwarantują maksymalną niezawodność.

Aby mieć pewność, że wysokiej klasy komponenty Dark Power Pro 12 są optymalnie chłodzone nawet przy ekstremalnym obciążeniu, be quiet! wymyślił innowacyjną metodę integracji wielokrotnie nagradzanego wentylatora Silent Wings. Rezultatem jest opatentowany bezramowy wentylator, umieszczony bezpośrednio pod kratką o pełnej siatce, otoczony wlotem powietrza w kształcie lejka dla optymalnej cyrkulacji powietrza i najlepszego w swojej klasie chłodzenia. Wentylator ma niską prędkość obrotową rozruchową i działa praktycznie bezgłośnie, eliminując potrzebę ciągłego zatrzymywania i uruchamiania wentylatora, ponieważ takie rozwiązania półpasywne często niepotrzebnie obciążają elementy wentylatora.

Zasilacze Dark Power Pro 12 będą dostępne w sprzedaży detalicznej od 8 września w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej ok. 1600 zł za model 1500W oraz 1480 zł za 1200 W wariant.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.