Home / Aktualności / Zaprezentowano E Ink Gallery 3 – nową generację kolorowego e-papieru dla czytników eReader i eNote

Zaprezentowano E Ink Gallery 3 – nową generację kolorowego e-papieru dla czytników eReader i eNote

Rynek e-booków przez długi czas przeżywał stagnację, którą w dużej mierze można było wytłumaczyć ograniczeniami technologicznymi. Teraz sytuacja ta ma się diametralnie zmienić dzięki E Ink, twórcy i światowemu liderowi w technologii papieru cyfrowego. Firma ta ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek E Ink Gallery 3, nowej generacji kolorowego e-papieru dla czytników eReader i eNote. E Ink Gallery 3 jest oparty na platformie E Ink ACeP Advanced Color ePaper, która oferuje pełną gamę kolorów osiąganą dzięki czterocząsteczkowemu systemowi atramentu: cyjan, magenta, żółtym i białym. Takie podejście pozwala na uzyskanie pełnej gamy kolorów na każdym pikselu.

W Galerii 3 czas aktualizacji czerni i bieli został poprawiony do 350 milisekund (ms), szybki tryb koloru to 500 ms, standardowy tryb koloru to 750-1000 ms, a najlepszy kolor osiągany jest przy 1500 ms. Jest to znacząca poprawa w porównaniu z pierwszą generacją E Ink Gallery, w której czas aktualizacji czarno-białych wynosił dwie sekundy, a aktualizacja kolorów trwała dziesięć sekund. Ponadto Gallery 3 będzie mieć lepszą rozdzielczość 300 pikseli na cal (ppi) w porównaniu z wcześniejszymi 150 ppi i temperaturę roboczą 0-50 stopni Celsjusza, na równi z czarno-białymi czytnikami e-booków.

E Ink Gallery 3 obsługuje również wprowadzanie piórem w czerni i bieli, z dodatkiem kilku innych kolorów i czasem aktualizacji 30 ms. E Ink Gallery 3 będzie zawierać nowe światło przednie ComfortGaze firmy E Ink, które zapewnia bezpieczne oglądanie w świetle niebieskim.

Jak powiedział Johnson Lee, dyrektor generalny E Ink – „E Ink jest bardzo podekscytowany, mogąc ogłosić ten znaczący przełom w E Ink Gallery 3”. „Po raz pierwszy nasza seria platform z pełnym kolorowym atramentem Gallery może być oferowana w celu lepszego czytania i robienia zakupów w e-bookach oraz do przeglądania i edycji kolorowych dokumentów w eNotes. Zainwestowaliśmy ponad 100 milionów dolarów w zasoby badawczo-rozwojowe i budżet, aby ulepszyć każdy aspekt tej technologii. Nasz zespół na całym świecie pracował niestrudzenie przez ostatnie kilka lat i stworzył produkt, z którego wszyscy możemy być dumni.”

Czarno-białe wyświetlacze E Ink zrewolucjonizowały czytanie dzięki zastosowaniu energooszczędnych, czytelnych wyświetlaczy dostępnych dla czytników e-booków. Dzięki połączeniu Gallery 3 z technologią druku kolorowego E Ink, E Ink Kaleido 3, klienci mają do dyspozycji kilka nowych opcji kolorystycznych, które można zaadaptować na swoich urządzeniach. W ciągu ostatnich pięciu lat na całym świecie używano 130 milionów e-czytników, zastępując zakup papierowych wydań książek. Szacuje się, że papierowe książki i urządzenia LCD emitowałyby w tym czasie odpowiednio ponad 100 000 i 50 razy CO2 w porównaniu z e-czytnikami.

E Ink Gallery 3 dołącza do niedawnego portfolio nowych kolorowych produktów  wprowadzonych na rynek w zeszłym miesiącu, w tym E Ink Spectra 3100 Plus do elektronicznych etykiet sklepowych (ESL) i E Ink Gallery Plus do oznakowań. Produkty te będą dostępne do obejrzenia na targach Touch Taiwan 2022 w dniach 27-29 kwietnia 2022 r. oraz podczas Display Week od 10 do 12 maja na stoisku E Ink # 626 w Centrum Kongresowym San Jose. E Ink zaprezentuje również składane i zwijane wersje E Ink Gallery 3. Cen ani dostępności nie ujawniono. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.