Home / Artykuł sponsorowany / Jak zaoszczędzić na rozmowach dla biznesu czyli telefonie VOIP firmy Zadarma

Jak zaoszczędzić na rozmowach dla biznesu czyli telefonie VOIP firmy Zadarma

telefonia-voip-zadarma

ARTYKUŁ SPONSOROWANY:

Internetowa rewolucja na zawsze zmieniła świat komunikacji. Zgodnie z prognozami, cyfrowe połączenia wpłynęły również na korzystanie z tradycyjnej telefonii. Choć biznes potrzebuje rozmowy tak samo jak do tej pory, dzięki standardowi VoIP dzwonienie stało się znacznie tańsze i wygodniejsze.

Taniej przez Internet – SIP i Softphone

Wraz z rozwojem Internetu na rynku pojawiła się praktyczna alternatywa wobec telefonii w dotychczasowym kształcie. Technologia VoIP (z angielskiego: voice over internet protocol) opiera się o łącze internetowe. Nowe możliwości zachęciły prywatnych użytkowników sieci, bardzo szybko również biznes zaczął na poważnie rozważać odejście od standardowej telefoniki, wymagającej stałych, wysokich opłat. Najważniejszą zaletą zaawansowanej technologii VoIP jest możliwość połączenia się nie tylko z innymi kontami w sieci, ale również telefonami komórkowymi i stacjonarnymi.

Na rynku pojawiły się więc dwie różne, ale pokrewne technologie, chętnie wykorzystywane również wśród polskich przedsiębiorców. Pierwszy był telefon SIP – urządzenie z wyglądu przypominające zwyczajny telefon. Modele opierają się jednak o połączenie z internetem (poprzez kabel, sieć Wi-Fi oraz wbudowane bramki). Wewnątrz jednego urządzenia łatwo skonfigurować odrębne konta.

W dobie nieustannie rozwijającej się technologii, trendu miniaturyzacji i łączenia urządzeń w ramach jednego systemu telefon SIP prędzej czy później musiał dla wielu użytkowników okazać się rozwiązaniem lekko przestarzałym. Dlaczego tracić miejsce na biurku na telefon, skoro jego funkcje może przejąć odpowiednio wyposażony komputer lub urządzenie mobilne?

Za tym pytaniem podążyli twórcy oprogramowania, przygotowując szereg aplikacji wykorzystujących technologię VoIP bez konieczności sięgania po osobne urządzenie. I tak – do korzystania z tzw. softphone’ów wystarczy komputer stacjonarny/laptop (w środowiskach Windows, Linux lub OS X) z mikrofonem i słuchawkami albo urządzenie mobilne (tablet/smartfon z systemem Android, iOS lub Windows Phone). Oprogramowanie pozwala na jeszcze elastyczniejsze korzystanie z sieci połączeń, dlatego jest wybierane przez większe firmy, których pracownicy odbywają wiele rozmów, już nie tylko zza biurka, ale z dowolnego miejsca.

Jak zaoszczędzić na rozmowach dla biznesu

Jeżeli Twoje przedsiębiorstwo wykonuje wiele połączeń dziennie, na pewno zdajesz sobie sprawę, jakie koszty generuje umowa z tradycyjną telefonią. Korzystanie z internetowego połączenia okazuje się tańsze i wygodniejsze, skoro pracownicy i tak używają komputerów i urządzeń mobilnych. Co więcej, rozwój aplikacji i multimedialnych widgetów przekłada się na możliwość innowacyjnego rozwoju firmy, niezależnie od branży i zakresu działalności. Po prostu, wyprzedzasz konkurencję perspektywicznym spojrzeniem na technologię komunikacji VoIP.

Przykładowo, firma Zadarma oferuje bezpłatne widgety Callback oraz Callme. Warto je poznać, aby ujrzeć pełnię możliwości leżącą w internetowej telefonii XXI wieku.

Bezpłatny widget Callback

call_back_widget_zadarma

Przeglądanie witryn internetowych nie zawsze dostarcza klientom dostatecznej wiedzy na temat produktów lub usług. Czy pozostaną na stronie i za wszelką cenę będą poszukiwać odpowiedzi na pytania? Nie! Z miejsca przejdą na inne witryny i podążą dalej. Potencjalny klient szybko się zniechęca i z reguły nie wraca. Receptą na takie sytuacje jest widget callback, który ułatwia połączenie z pracownikiem firmy w celu doprecyzowania oferty. Słowem – poprawia konwersję, sprzedaż i rozpoznawalność marki.

Działanie jest bardzo proste – system wyświetla użytkownikowi przycisk z propozycją bezpłatnego połączenia telefonicznego. Sama instalacja widgetu nic nie kosztuje, a połączenie z klientem obciąża Twoją firmę według najniższej taryfy. Klient otrzymuje indywidualną propozycję rozmowy – jeśli z niej skorzysta, zyskają obie strony. Widget Callback jest w pełni kompatybilny z innymi rozwiązaniami Zadarma, a jego ostateczny wygląd łatwo dopasować do projektu strony WWW.

Bezpośrednia rozmowa Callme

Widget Callme jest krokiem w przód, pozwalając na bezpośrednie połączenie telefoniczne bez konieczności sięgania po aparat. Wystarczy, że odwiedzający Twoją stronę ma słuchawki oraz mikrofon. Połączenie jest bezpłatne dla obu stron! Jedyny koszt pojawia się, jeżeli chcesz odbierać połączenie od klienta w ramach standardowego telefonu (przekierowanie jest wyceniane według cennika telefonii IP). Widget z pewnością wygląda lepiej i praktyczniej niż klasyczna zakładka „kontakt”. Klient nie musi opuszczać danej podstrony, aby uzyskać telefonicznie wszelkie niezbędne informacje. Do instalacji widgetu wystarczy bezpłatna rejestracja na stronie Zadarma i skonfigurowanie połączenia oraz wyglądu aplikacji.

W wirtualnej centrali telefonicznej

Możliwości wykorzystania protokołu VoIP sięgają dużo dalej. Jeżeli pragniesz zorganizować w biurze prawdziwą centralę łączącą urządzenia w ramach jednej sieci, wirtualny system telefonicznyZadarma będzie szybkim i opłacalnym rozwiązaniem. Dzięki niemu można korzystać z jednego numeru na całym świecie i przenosić go, zminimalizować stałe koszty rozmów czy połączyć urządzenia bezprzewodowo, tworząc swoje własne call-center. W ramach jednej usługi oferowane są funkcje nagrywania, menu, przekazywania, poczty głosowej, faxu, transferu, a także statystyki.

Więcej informacji o usługach firmy Zadarma, w tym telefonii VOIP, centrali telefonicznej oraz aktualne cenniki znajdują się tutaj.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.