Home / Aktualności / Zalman ZM-WE450 – kieszeń dyskowa z wieloma funkcjami

Zalman ZM-WE450 – kieszeń dyskowa z wieloma funkcjami

Zalman ZM-WE450

Zalman ZM-WE450 to wbrew pozorom nie chłodzenie procesora czy grafiki ale kieszeń dyskowa korzystająca ze złącza USB. 

Do oferty firmy ZALMAN dołącza dziś bowiem wielofunkcyjne urządzenie przenośne Zalman ZM-WE450.

Zalman ZM-WE450 – kieszeń dyskowa z wieloma funkcjami

Ta zewnętrzna kieszeń na dysk twardy to nie tylko wygodny sposób przenoszenia danych zgromadzonych na HDD czy SSD, ale również wiele użytecznych funkcji mobilnych takich jak np. bezprzewodowe połączenie wi-fi.

Po zamontowaniu 2.5” dysku w kieszeni ZM-WE450 możemy zabrać nasze dane, gdzie tylko chcemy i za pośrednictwem bardzo szybkiego portu USB 3.0 przenosić je na inne komputery.

Takie połączenie nie jest jednak jedynym sposobem udostępniania zasobów dysku – kieszeń Zalman ZM-WE450 wyposażona została ponadto w wysokiej klasy moduł Wi-Fi.

Dzięki obsłudze standardów 802.11 b/g/n kieszeń Zalman ZM-WE450 może bezprzewodowo przesyłać dane do nawet 5 użytkowników jednocześnie z zachowaniem wysokiej szybkości transmisji. Pozwoli to na przykład na odtwarzanie z pamięci dysku filmu w rozdzielczości Full HD przez sieć Wi-Fi na 5 różnych ekranach.

Bolączką użytkowników wielu smartfonów i tabletów jest stosunkowo niewielka pojemność ich pamięci. Umożliwia zgromadzenie jedynie niewielkiej ilości multimediów. Dzięki przenośnej kieszeni ZM-WE450 wyposażonej w moduł Wi-Fi problem dostępności całej biblioteki filmów, muzyki, zdjęć czy dokumentów znika.

Co więcej ZALMAN przygotował dedykowane aplikacje dla najpopularniejszych systemów – iOS i Android – które pozwolą przeglądać zasoby dysku i bezprzewodowo odczytywać zapisane tam treści na urządzeniach mobilnych. Aplikacja Z-Drive Air dostępna w AppStore i Google Play pozwala na streaming multimediów, pobieranie i zapisywanie danych z dysku/na dysk, zarządzanie plikami oraz szybki podgląd zdjęć, filmów i muzyki.

Zalman ZM-WE450 01
Zalman ZM-WE450 poza dostępnym złączem USB posiada również Litowo-polimerowa baterię o pojemności 5200 mAh, pozwalającą nie tylko na długotrwałą bezprzewodową pracę (do 6,5 godziny streamingu w Full HD), ale też dzielenie się tą energią z innymi urządzeniami. Kieszeń może bowiem pełnić funkcję power banku. Podłączając nasz smartfon lub tablet do portu USB, możemy w każdej chwili ładować jego baterię.

Kieszeń Zalman ZM-WE450 obsługuje dyski SSD/HDD w formacie 2.5” o pojemności do 2 TB ze złączami SATA I, II i III (do 300 Mb/s). Zamknięte w stylowej, grafitowej obudowie urządzenie ma rozmiary 135 (D) x 88 (S) x 22,7 (W) mm. Komunikuje się z komputerem za pośrednictwem portu USB 3.0 (maksymalna przepustowość 5 Gb/s) lub 2.0 (do 480 Mb/s), a także bezprzewodowo w standardach 802.11 b/g/n (do 150 Mb/s).

Do zestawu dołączono praktyczny płócienny woreczek, gumowe nóżki, zestaw śrubek do montażu dysku, kabel USB 3.0 oraz śrubokręt.  Cena detaliczna urządzenia ZALMAN ZM-WE450 ma wynosić 259 zł, a produkt objęty jest 2 letnią gwarancją producenta

specyfikacja kieszeni Zalman ZM-WE450
Źródło: Zalman