Home / Aktualności / Zalman R2 – obudowa zdolna pomieścić płyty główne w formacie E-ATX

Zalman R2 – obudowa zdolna pomieścić płyty główne w formacie E-ATX

Znany południowo-koreański producent sprzętu komputerowego Zalman zaprezentował właśnie swoją najnowszą obudowę R2, która zwraca uwagę efektownym designem przywołującym na myśl konstrukcje z półki premium. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych czarnym i białym.

Zalman R2 to klasyczna obudowa komputerowa w formacie ATX Mid-Tower. Producent zastosował siatkowy panel przedni dla zachowania optymalnego przepływu powietrza przy jednoczesnym odfiltrowaniu pyłu. Nie brakuje też szczelinowych otworów wentylacyjnych. Z boku znajduje się bezkrawędziowy panel ze szkła hartowanego o grubości 4 mm, który zapewnia panoramiczny widok do wnętrza obudowy. Na górze umieszczono magnetyczny filtr przeciwpyłowy, natomiast na dole zwykły filtr chroniący zasilacz przed gromadzeniem się kurzu. 

Model R2 posiada jeden wbudowany wentylator LED RGB Spectrum 120 mm, który umieszczony został w tylnej części obudowy. Użytkownik może jednak dodatkowo zainstalować aż pięć kolejnych rotorów (dwa u góry i trzy z przodu). Nie zabrakło też miejsca na opcjonalne chłodnice (jedna z przodu i jedna z tyłu).

W środku może zmieścić się karta graficzna o długości 350 mm, chłodzenie procesora o wysokości do 162 mm oraz zasilacz do 190 mm. Co ciekawe, w obudowie można zamontować płytę główną w formacie ATX, mATX, Mini-ITX, a także – co nieczęsto zdarza się w tej półce cenowej – E-ATX. Resztę specyfikacji uzupełnia praktyczny panel I/O z gniazdem USB 3.0, dwoma USB 2.0 oraz portami audio.

Obudowa Zalman R2 w czarnej wersji kolorystycznej (Black) jest dostępna w polskich sklepach w cenie od ok. 220 zł. Biały model (White) kosztuje ok. 250 zł.

 

Model R2 BLACK / White
Case Form Factor ATX Mid-Tower
Dimensions 420 x 207 x 457(H)mm
Weight 5.4kg
Materials Plastic, Steel, Tempered Glass
Motherboard Support E-ATX(~280mm) / ATX / mATX / Mini-ITX
Maximum VGA Length 350mm
Maximum CPU Cooler Height 162mm
Maximum PSU Length 190mm
PCI Expansion Slots 7
Drive Bays 2 x 3.5″, 2 x 2.5″
Fan Support Top : 2 x 120mm
Front : 3 x 120mm / 3 x 140mm
Rear : 1 x 120mm
Fan(s) Included Rear : 1 x 120mm (with Spectrum RGB LED Effect)
Radiator Support Front : 240mm
Rear : 120mm
I/O Ports 1 x Headphone, 1 x Mic, 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, Power Button, Reset Button , LED Button

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*