Home / Aktualności / Obudowy / Zalman prezentuje nową obudowę Z9 Neo Plus

Zalman prezentuje nową obudowę Z9 Neo Plus

Z9 Neo Plus 00Z9 Neo Plus, to najnowsza obudowa koreańskiego producenta Zalmana, która oferować ma kompleksowe chłodzenie PC-ta. W zestawie z obudową znajduje się pięć wentylatorów 120 mm (w tym trzy LED Blue), zaś zasilacz umieszczono na dole, przy specjalnym panelu absorbującym i odprowadzającym ciepło na zewnątrz case’a. By jeszcze bardziej poprawić cyrkulację powietrza, gracz może zdjąć część panelu górnego.

Efektywne chłodzenie często wiąże się ze zwiększonym hałasem pracy wentylatora. W Z9 Neo Plus dźwięk ma być redukowany m.in. poprzez zamontowanie na przednim panelu podkładki. Element ten znajduje się od wewnętrznej strony panelu, dzięki czemu nie wpływa na estetykę obudowy. U góry znajduje się panel I/O, na którym ulokowano dwa porty USB 3.0, dwa USB 2.0, port audio dla mikrofonu i słuchawek, a także przyciski power i reset.

Zalman zapewnia, że w środku znajdzie się sporo miejsca na podzespoły, w tym płytę główną o wysokości do 440 mm, kartę graficzną o szerokości do 400 mm czy chłodzenie wodne. Dodatkowo w obudowie jest przestrzeń dla kilku dysków HDD, których montaż odbywa się bez używania narzędzi.

By użytkownik mógł zawsze spojrzeć na posiadany przez siebie sprzęt komputerowy, Zalman zdecydował się umieścić w swoim produkcie przezroczysty, akrylowy panel boczny. O to, by podziwiania podzespołów nie zepsuł brud we wnętrzuobudowy, zadbać mają filtry przeciwkurzowe, znajdujące się pod spodem i przy panelu przednim.

Obudowa Z9 Neo Plus odchudzi was o około 435 zł.

Dane techniczne:

– Klasa: ATX Mid Tower

– Kompatybilność z płytami głównymi: standardowa ATX/Micro ATX/Mini-ITX

– Kompatybilność z zasilaczami: standardowy ATX 12V/maksymalnie 200 mm

– Kompatybilność z kartami graficznymi: karty o szerokości do 400 mm

– Chłodzenie CPU: do 160 mm wysokości

– Gniazda rozszerzeń: 7

– Zatoki:

* zewnętrzne: 2 x 5.25”

* wewnętrzne: 2 x 3.5” (lub zewnętrzne x 2), 2 x 2.5” (lub wewnętrzne x 2, zewnętrzne x 2)

– Miejsca na wentylatory: pięć (w zestawie z obudową):

* góra: 2 x 120 mm Blue LED Molex 4pin

* przód: 2 x 120mm (możliwość zamiany na 140 mm) molex 4pin

* tył: 1 x 120 mm Blue LED 3pin

– Akrylowe okno na panelu bocznym

– Interfejs I/O: 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 1 x mikrofon, 1 x słuchawki

– Wymiary: 205x490x482 mm

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.