Home / Aktualności / Zalman FX70. Efektywne pasywne chłodzenie procesora

Zalman FX70. Efektywne pasywne chłodzenie procesora

Zalman FX70
Zalman FX70
to bezgłośna konstrukcja, która oferuje wydajne chłodzenie procesorów najnowszej generacji zarówno tych od Intela jak i AMD. Nie generuje ona  jakiegokolwiek hałasu gdyż jak każde chłodzenie pasywne nie posiada tradycyjnego wentylatora.

Jeżeli użytkownik pragnie jeszcze wyższej wydajności, producent przewidział możliwość zainstalowania wentylatora o średnicy 120 mm z przodu lub z tyłu radiatora (wśród akcesoriów znajduje się odpowiedni uchwyt mocujący).

Zalman FX70 chlodzenie
Zamiast kilkunastu prostych aluminiowych finów zastosowano w tym coolerze płytki o specjalnej konstrukcji, których elementy ustawiono pod kątem, ułatwiając tym samym odbiór energii cieplnej przez obiegające chłodnicę powietrze. Za transport ciepła z jednostki centralnej odpowiada 6 wysokowydajnych rurek cieplnych.

Pasywność chłodzenia ZALMAN FX70 może być pomocna wszędzie tam, gdzie potrzeba cichych czy wręcz bezgłośnych stacji roboczych (komory bezechowe, laboratoria, studia nagraniowe).

Chłodnica pokryta jest antykorozyjną, niklową powłoką w perłowej czerni, nadającą produktowi elegancki wygląd. Do zestawu dołączona jest wydajna pasta termoprzewodząca ZM-STG2M, która zmaksymalizuje odbiór ciepła przez cooler. Wymiary jednostki wynoszą 110 (D) x 140 (S) x 158 (W) mm.

Cooler jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi gniazdami CPU:
– AMD: Socket AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM2 i FM1
– Intel: Socket 775, 1366, 1150, 1155/1156 i 2011

Cooler ten jest w stanie skutecznie odprowadzać ciepło nawet z najszybszych procesorów Intel Core i7. ZALMAN FX70 poradzi sobie z CPU o współczynniku TDP do 95W.

Zaawansowana konstrukcja płytek radiatora i wysokowydajne rurki cieplne zapewniają skuteczne chłodzenie jednostki centralnej przy naturalnym obiegu powietrza w obudowie.

Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta. Cena coolera nie jest jeszcze znana.