Home / Aktualności / ZALMAN CNPS8X Optima – dobra cena “pełną gębą”

ZALMAN CNPS8X Optima – dobra cena “pełną gębą”

ZALMAN CNPS8X Optima 02
ZALMAN CNPS8X Optima to tani, lecz wydajny cooler chciałoby się powiedzieć “pełną gębą”. System zapewnia wysoką wydajność chłodzenia dzięki zaawansowanej konstrukcji radiatora z wielowarstwowymi żeberkami oraz specjalnie wyprofilowanym łopatkom wentylatora.

Model CNPS8X Optima charakteryzuje się rozbudowaną strukturą chłodnicy. Wycięcie w środkowej części bloku sprawia, że powietrze z wentylatora wtłaczane jest w aluminiowe żeberka pod większym ciśnieniem. Dzięki temu rozchodzi się bardziej równomiernie po całym bloku chłodzącym.

Maksymalną efektywność odbioru ciepła uzyskano poprzez zastosowanie wielowarstwowych żeberek, których budowa zapewnia szerszą powierzchnię rozpraszania energii cieplnej i ogranicza opór powietrza.

 ZALMAN CNPS8X Optima eberka radiatora

Zainstalowany na chłodnicy wentylator o średnicy 100 mm posiada łopatki typu Shark Fin Blade z charakterystycznymi podłużnymi wypustami. Odpowiadają one za precyzyjne ukierunkowanie strumienia powietrza do wewnątrz układu. W wentylatorze zastosowano łożyska o długiej żywotności.

Wiatrak może pracować z prędkością od 1200 do 2100 obrotów na minutę, generując przy tym szum o maksymalnym poziomie 30 dBA.  U dołu osłony wentylatora zainstalowano dodatkowe plastikowe profile, którymi powietrze zassane przez wentylator tunelowane jest także na inne elementy płyty głównej wokół procesora.

3 rurki cieplne zastosowane w coolerze bezpośrednio dotykają procesora (technologia Direct Touch Heat-pipe), co zapewnia najbardziej efektywny odbiór ciepła, a w rezultacie wydajne chłodzenie. Do zestawu dołączona jest wydajna pasta termoprzewodząca ZM-STG2M.

Specyfikacja coolera ZALMAN CNPS8X Optima:

Model ZALMAN CNPS8X Optima
Liczba wentylatorów 1 (o średnicy 100 mm)
Prędkość obrotowa wentylatora 1200 – 2100 RPM
Liczba rurek cieplnych 3
Użyty materiał Aluminium, miedź
Głośność 18.2 – 30 dBA
Kompatybilność z procesorami Intel: Socket 775, 1150, 1155/1156AMD: Socket AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM2 i FM1
Waga 375 g
Wymiary 110 (D) x 81 (S) x 148,5 (W) mm