Home / Aktualności / Zalman CNPS80G – praktyczny cooler dla obudów z ograniczonym miejscem

Zalman CNPS80G – praktyczny cooler dla obudów z ograniczonym miejscem

Zalman CNPS80G to cichy cooler pozwalający na skuteczne chłodzenie w stosunkowo niewielkich obudowach.

Jeżeli posiadacie lub planujecie zakup obudowy o nieco mniejszych gabarytach, to zapewne będziecie musieli przemyśleć kwestię chłodzenia. W wąskich obudowach nie zamontujemy niestety dużych, “overclockerskich” systemów chłodzenia, które zwykle potrafią też być bardzo ciche. Zalman CNPS80G to niewielki cooler, który może być w takiej sytuacji idealnym wyjściem. Ma ledwie 61,4 mm wysokości, a przy tym zestaw zalet, który przyćmiewa chłodzenie fabryczne.

Zalman CNPS80G został wykonany z aluminium, a jego konstrukcja jest pozornie nieskomplikowana. Charakterystyczny kształt jest efektem zastosowania opatentowanej przez Zalmana technologii FHS (Flower Heatsink), w której każdy “listek” radiatora stanowi także element podstawy stykającej się z IHS procesora. Konstrukcja w kształcie rozłożystego kwiatu sprawia, że jest ono wyraźnie szersze i wyższe jednocześnie ułatwiając transfer cieplny.

Zastosowany w CNPS80G wentylator o średnicy 85 mm ma kształt łopat dostosowany do radiatora w którym został osadzony. Tym samym może skuteczniej przedmuchiwać przestrzenie pomiędzy listkami radiatora.

Cena chłodzenia Zalman CNPS80G wynosi 29,90 zł.

Dane techniczne:
• Masa: 180 g
• Materiały: aluminium
• Głośność: maksymalnie 25,3 dB +/- 10%
• Kontrola prędkości: PWM
• Zakres prędkości: od 1000 do 2000 obr./min
• Zgodność z podstawkami: LGA 1156/1155/1150

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.