Home / Aktualności / Zalman CNPS2XL – niskoprofilowy cooler w super cenie

Zalman CNPS2XL – niskoprofilowy cooler w super cenie

Wczoraj zaprezentowaliśmy wam znacznie większy układ chłodzenia Cooler Master, dziś prezentujemy znacznie bardziej kompaktowe rozwiązanie Zalman CNPS2XL – płaski, ale wydajny cooler. 

Obudowy mniejsze niż typowy midi tower w tym takie używane w biurach, często są nie tylko niższe, ale też cieńsze. Zamontowanie tam typowego układu chłodzenia z wyższej półki na ogół jest niemożliwe. Takie rozwiązania cechują się wyraźnie większymi gabarytami, a tym samym nie zmieszczą się w małej obudowie. Typowe chłodzeniu nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem. Wychodząc na przeciw wszystkim poszukującym kompaktowych układów chłodzenia powietrzem – Zalman zaoferował CNPS2XL – niewielki, niski, ale skuteczny cooler dla popularnych podstawek Intela. 

Jeśli chodzi o budowę to CNPS2XL składa się z wykonanego z miedzi radiatora oraz cichego wentylatora o średnicy 80 mm. Dzięki zastosowaniu technologii DTH (Direct Touch Heatpipe – ciepłowód stykający się bezpośrednio z IHS procesora) ciepłowody szybciej odbierają i przekazują energię termiczną do gęsto użebrowanego radiatora, skąd ciepło jest wywiewane przez rozpędzone łopatami wirnika powietrze. Niewielkie gabaryty coolera sprawiają, że idealnie sprawdzi się on w małych, cienkich obudowach np. klasy mini-ITX. 

Małe rozmiary oznaczają niską cenę. Cooler Zalman CNPS2XL  zdobędziemy już za ok. 55 zł. 

Dane techniczne:

  • Masa: 83 g
  • Materiały: czysta miedź, aluminium
  • Zakres prędkości: 1500-2600 obr./min
  • Głośność: do 27 dB
  • Kompatybilny z LGA 1155, 1156, 1150

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.