Home / Aktualności / Zaginiona dziewczyna (Gone Girl) – pierwszy film w całości nakręcony w rozdzielczości 6K

Zaginiona dziewczyna (Gone Girl) – pierwszy film w całości nakręcony w rozdzielczości 6K

10 października 2014 roku to dzień polskiej premiery ekranizacji bestsellera Gillian Flynn pt. Zaginiona dziewczyna (ang. Gone Girl). David Fincher, reżyser takich filmów jak Siedem, Podziemny krąg, Zodiak czy The Social Network, zdecydował się uwiecznić zawiłe losy bohaterów w jakości obrazu 6K. Ponad dwuipółgodzinny thriller został zmontowany przy wykorzystaniu nowoczesnych stacji roboczych, napędzanych potężnymi kartami NVIDIA Quadro.

Autor zdjęć, którym jest Jeff Cronenweth do nakręcenia obrazu w rozdzielczości 6K użył kamery RED Dragon. Zaginiona dziewczyna to także pierwszy film w całości zmontowany za pomocą pakietu Adobe Premiere Pro CC. Podczas wszystkich etapów postprodukcji zastosowano stacje robocze z kartami graficznymi NVIDIA Quadro, które umożliwiły m.in. transkodowanie pliku źródłowego do formatu DPX (powszechnie wykorzystywanego w branży filmowej) 25 razy szybciej od tradycyjnych metod z wykorzystaniem tylko procesorów centralnych.

Zastosowanie zaawansowanych technologicznie komputerów zaoszczędziło filmowcom czas oraz zapewniło swobodę pracy. W efekcie obraz zachwyca nie tylko całą swoją zawiłą historią, ale i klimatem poszczególnych scen. Dzięki temu powstał film chwytający widza za gardło i trzymający w napięciu do ostatniej minuty.

Gone Girl - poster

Gone Girl - NVIDIA workflow

Źródło: Informacja prasowa

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.