Home / Aktualności / Z790 LiveMixer i B650 LiveMixer – nowa seria płyt głównych ASRock dla chcących się wyróżnić

Z790 LiveMixer i B650 LiveMixer – nowa seria płyt głównych ASRock dla chcących się wyróżnić

Znany producent płyt głównych i innych części komputerowych (w tym peryferiów) ASRock ogłosił właśnie nowy skład serii płyt głównych, LiveMixer. W arsenale tego producenta pojawiły się zarówno Z790 LiveMixer jak i B650 LiveMixer dla nowej platformy Intela i AMD. Jak zapewnia producent seria ta ma „Wyzwolić nas z betonowej dżungli kolorowym graffiti. Stylowy wzór reprezentuje odwagę i męstwo, którą posiadamy, aby mówić w swoim imieniu i próbować nowych rzeczy wzbogacających życie”.

„Od dłuższego czasu badaliśmy potrzebę strumieniowania na żywo i oto nasz pierwszy LiveMixer, który pomaga streamerom strumieniować w doskonałej jakości dzięki dobremu projektowi VRM, dodatkowym gniazdom PCIe i ponad dwudziestu portom USB”. Mówi Chris Lee, wiceprezes jednostki biznesowej ds. płyt głównych i monitorów do gier ASRock. Dzięki maksymalnie 23 portom USB do podłączenia urządzeń zewnętrznych, użytkownikom nigdy nie zabraknie. Podłącz każde urządzenie peryferyjne, czy to myszy, klawiatury, mikrofony, zestawy słuchawkowe, wiele kamer, światła wypełniające, makropady i wiele więcej. Wyposażony w dwa gniazda PCI-Express 4x i złącze Thunderbolt, LiveMixer umożliwia użytkownikom jednoczesne podłączenie karty graficznej, szybkiej karty przechwytującej i karty Thunderbolt.

Jak się można domyśleć, nowe płyty wspierają najnowsze dyski SSD PCI-Express 5.0 NVMe z niewiarygodną szybkością przesyłania danych. Wielowarstwowy radiator zapewnia doskonałe odprowadzanie ciepła, dzięki czemu nawet podczas długotrwałego intensywnego użytkowania dyski SSD o najwyższej wydajności mogą działać bez dławienia termicznego.

Płyty z serii LiveMixer są wyposażone w Ultra USB Power, który wykorzystuje dedykowany układ scalony, który konwertuje zasilanie 12 V na 5 V, zapewniając mniejszy spadek napięcia, aby zapewnić bardziej stabilne zasilanie wymagającym urządzeniom USB. Całkowicie odseparowany od innych obwodów 5 V sprawia, że ​​urządzenia audio USB są mniej szumiące i zapobiega zakłóceniom związanym z zasilaniem z innych podłączonych urządzeń 5 V, takich jak diody ARGB.

LiveMixer zawiera też porty Lightning Gaming Ports, które są przeznaczone do zapewniania najniższych opóźnień dla myszy i klawiatury. Porty Lightning Gaming Ports łączą się za pomocą własnego dedykowanego kontrolera, co pozwala uniknąć opóźnień sygnału, pomagając graczom grać z minimalnym jitterem i opóźnieniem wejścia.

Na chwilę obecną nie znamy cen ani dostępności wspomnianych płyt na rynku polskim.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Lub

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*