Home / Aktualności / Z690 VALKYRIE, Z690A VALKYRIE oraz RACING Z690GTA to nowe płyty główne BIOSTAR wspierające procesory Intela 12 generacji

Z690 VALKYRIE, Z690A VALKYRIE oraz RACING Z690GTA to nowe płyty główne BIOSTAR wspierające procesory Intela 12 generacji

Pomału ale cyklicznie, w oficjalny lub nieoficjalny sposób dowiadujemy się o nowych konstrukcjach Z690 dedykowanych 12. generacji procesorom Intela. BIOSTAR ułatwił nam dziś zadanie przedstawiając nam dziś zupełnie nowe płyty główne z serii Intel Z690. Stylowe, nowe konstrukcje z płytami głównymi z serii Intel Z690 tajwańskiej firmy wykorzystującymi najnowocześniejszą technologię są w końcu dostępne. Płyty te zostały zaprojektowane do obsługi najnowszych procesorów Intel 12. generacji, i mają być idealne dla graczy, którzy chcą grać w najlepsze gry AAA.

Dzięki trzem nowym modelom płyt głównych ATX, BIOSTAR planuje dostarczyć najlepszą technologię najbardziej jej potrzebującym. Najnowsze flagowe płyty główne tej firmy, Z690 VALKYRIE, Z690A VALKYRIE mają pokazać to co inżynierowie BIOSTAR mieli najlepszego do zaoferowania, zbudowane z ekscytującymi nowymi funkcjami i funkcjonalnością, zaś płyta główna RACING Z690GTA zaprojektowana została z myślą o okazjonalnych graczach i oraz tych użytkownikach, którzy potrzebują dobrej ale umiarkowanej cenowo konstrukcji.


Najnowsze płyty główne Z690 VALKYRIE i Z690A VALKYRIE to flagowe płyty główne z najwyższej półki firmy BIOSTAR obsługujące PCIe-5.0. Są one również wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak 20-fazowa konstrukcja zasilania zapewniająca stałą, stabilną moc wszystkich komponentów, a także znacznie zwiększając wydajność i trwałość systemu. Dodatkowo nowy model Z690 VALKYRIE jest kompatybilny z DDR5 – pamięciami nowej generacji, zaprojektowany został w celu wydobycia maksymalnej wydajności z najnowszych modułów pamięci RAM.

Nowy system rozpraszania ciepła  zastosowany w Z690 VALKYRIE i Z690A VALKYRIE wbudowany jest w osłonę PCB  i zawiera opatentowany przez BIOSTAR radiator z żeberkami, zapewniający aktywne rozwiązanie chłodzące z całkowicie miedzianą podstawą poza metalową płytą tylną. Co więcej, nowa płyta główna RACING Z690GTA jest wyposażona w 17-fazowy układ zasilania i kilka świetnych dodatków, takich jak VIVID LED DJ firmy BIOSTAR, BIOSTAR RGB SYNC i funkcjonalność LED ROCK ZONE.

Poza prezentacją nie dowiedzieliśmy się niestety o cenach żadnej z trzech opisanych tu konstrukcji. Po specyfikację zapraszamy na stronę producenta. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.