Home / Oprogramowanie / YouTube wprowadziło wsparcie dla High Dynamic Range (HDR)

YouTube wprowadziło wsparcie dla High Dynamic Range (HDR)

youtube-hdr

YouTube wprowadziło właśnie wsparcie dla High Dynamic Range (HDR) czyli szerszej gamy odwzorowania kolorów. Z tej jakże atrakcyjnie wizualnie funkcji będą mogły skorzystać komputery PC (jeśli podepniemy je do odpowiedniego telewizora), konsole Xbox One S i niebawem PS4.

Podobna sytuacja tyczy się Chromecast Ultra jak również telewizorów Smart Samsung i innych producentów  i innych oferujących rozdzielczość UHD / SUHD, gdyż technologia ta podchwyciła stosunkowo niedawno i nie została uwzględniona w modelach 1080p, które pomału znikają z rynku.

Google, a konkretnie YouTube rozpoczęło również współpracę z twórcami wykorzystującymi treść HDR, dzięki czemu wkrótce powinno pojawić się jeszcze więcej filmów wykorzystujących bardziej realne odwzorowanie barw i kontrastu. Na chwilę obecną każdy może wgrać na ten serwis filmy nagrane z HDR, a proces ten jest tak samo prosty jak wgrywanie zwykłych filmików.

W przypadku gdy nie posiadamy urządzenia obsługującego High Dynamic Range (czytaj telewizora lub monitora), filmik obsługujący HDR wyświetli się w tradycyjnej formie (SDR), bez żadnej ingerencji użytkownika.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.