Home / Aktualności / YouTube Kids czyli bezpieczne filmy na YouTube dla dzieci

YouTube Kids czyli bezpieczne filmy na YouTube dla dzieci

YouTube Kids
Zgodnie z obietnicą złożoną wzeszłym tygodniu Google oddało YouTube Kids czyli aplikację do oglądania filmów YouTube dla dzieci.

Dostępna zarówno dla urządzeń z systemem Android w Play Store jak i dla urządzeń iOS, YouTube Kids a w aktywny sposób chronić najmłodszych przed oglądaniem nieodpowiedniej dla nich treści.

Poza zmienionym nieco interfejsem, aplikacja oferuje nieco mniejszą liczbę filmów do oglądania oraz kilka usprawnień, które spowodują że przynajmniej część rodziców odetchnie z ulgą.

YouTube Kids ma bowiem oferować możliwość określenia czasu jakie dziecko może spędzić na oglądaniu filmów, zmniejszyć głośność muzyki w tle  i innych efektów dźwiękowych aby całość była mniej hałaśliwa, wyłączyć wyszukiwanie ograniczając tym samym ilość filmów do dostępnych na stronie głównej czy w końcu możliwość wysłania opinii zarówno co do aplikacji jak i wyświetlanej treści.

Póki co wersja na komputery stacjonarne nie została zapowiedziana przez Google. Wersję na systemy Android można pobrać tutaj, zaś dla iOS tu.