Home / Recenzje / Muzyka / Young Guns – Ones and Zeros

Young Guns – Ones and Zeros

Young Guns - Ones and Zeros cover

Przyznam się szczerze, że płyta Ones and Zeros grupy Young Guns, mnie zaskoczyła, szczególnie jeśli spojrzycie na to z punktu widzenia, że preferuje ustabilizowane zespoły i wykonawców, tych którzy się już poniekąd sprawdzili.

Jednak brytyjski zespół urzekł mnie ciekawym brzmieniem, doborem kawałków na swojej najnowszej płycie, którą nie ukrywam słuchałem już dobre dziesięć razy i to praktycznie jak to się mówi “od deski do deski”, jeśli można tak powiedzieć o słuchaniu.

Pomimo, że mam kilka swoich faworytów takich jak otwierający płytę utwór Rising Up, Memento Mori czy Daylight, które przeszywają mnie na wskroś, być może dzięki mocnemu rockowemu brzmieniu, a być może jest w nich coś na styl Linking Park, sam nie wiem.

Niemniej jednak nie jestem w stanie odmówić Young Guns i ich płycie Ones and Zeroes oryginalności. Mocne brzmienia są idealnie wkomponowane w resztę utworów, a sama grupa inteligentnie wykorzystała zarówno gitary, perkusję o niezwykłym wokalu nie wspominając.

Płytę ogólnie mógłbym sklasyfikować jako bardzo dobrą zarówno do słuchania podczas domowych obowiązków, treningu (bardzo motywująca) jak i do jazdy samochodem, lecz raczej bez dzieci (niemniej nie ma tu obraźliwego słownictwa, tylko, że lepiej się ją słucha nieco głośniej).

Z niektórymi płytami jest taki problem, że bardziej opłaca się czasem kupić osobne kawałki niż całość. Tutaj, tak naprawdę przeciętnych kawałków jest mało, tym samym bardziej sensowne jest nabycie jej w całości. Jestem pewnien, że do płyty będziecie wracać wielokrotnie, tak więc wydanie ok. 38 zł (cena z empik.com) nie będzie tak leżeć na sumieniu. Jeśli chcecie pomniejszyć te koszty, to poszczególne ścieżki są dostępne za niecałe 6 zł każda.

Young Guns – Ones and Zeros – lista utworów

No. Title Length  
1. “Rising Up”   3:24
2. “I Want Out”   3:42
3. “Infinity”   4:21
4. “Memento Mori”   4:48
5. “Lullaby”   4:05
6. “Daylight”   3:29
7. “Speaking in Tongues”   4:39
8. “Colour Blind”   3:41
9. “Gravity”   3:58
10. “Die On Time”   3:43
11. “Ones and Zeros”   4:27

Przyznam się szczerze, że płyta Ones and Zeros grupy Young Guns, mnie zaskoczyła, szczególnie jeśli spojrzycie na to z punktu widzenia, że preferuje ustabilizowane zespoły i wykonawców, tych którzy się już poniekąd sprawdzili. Jednak brytyjski zespół urzekł mnie ciekawym brzmieniem, doborem kawałków na swojej najnowszej płycie, którą nie ukrywam słuchałem już dobre dziesięć razy i …

Ocena końcowa

Słowa
Muzyka
Utwory

Godna polecenia

Podsumowanie : Ones and Zerowe czyli najnowszy album brytyjskiej grupy Young Guns to naprawdę niesamowita składanka utworów, w których wszystko jest dopracowane w najmniejszych szczegółach. Słuchanie jej jest naprawdę czystą przyjemnością, a do płyty wraca się wiele razy. Jedna z lepszych płyt, które ostatnio mieliśmy okazję recenzować.

Twoja ocena: 4.57 ( 3 votes)
92