Home / Oprogramowanie / YouTube bez reklam? Tak ale będzie cię to kosztować

YouTube bez reklam? Tak ale będzie cię to kosztować

youtube-logoYouTube bez reklam, czyli system bazujący na subskrypcji ma się pojawić w obiegu już pod koniec października, a dokładnie 22 jego dnia.

Z dostępnych informacji wynika, że pomimo sporych przychodów z reklam na tym serwisie, Google praktycznie nie zarabia, co ma się zmienić (przynajmniej w założeniach), po wprowadzeniu opłat w postaci 10 dolarowej subskrypcji, w zamian za brak reklam przy oglądaniu materiałów.

W korespondencji do twórców umieszczających materiały na YT można przeczytać, że nie mają oni wyjścia jak do 22 października zaakceptować nowy regulamin.W przeciwnym wypadku, filmy nie będą dostępne publicznie, co będzie wiązało się z minimalną ich oglądalnością.

Na razie cała sytuacja dotyczyć ma USA, lecz nie wykluczone, że pod ostrzał pojdzie cały świat, jako że na razie nie wystosowano żadnego publicznego oświadczenia w tej sprawie.

YouTube skip Ad

A czy wy zapłacilibyście ok. 40 złotych miesięcznie za to aby nie oglądać reklam? Jakie one nie są, czasami są mniej lub bardziej pomocne, a jeśli do tego sprawiają, że możemy coś oglądać lub dostać za darmo, to czemu nie.