Home / Aktualności / Yoga Tablet 2 oraz Yoga Tablet 2 Pro czyli dwa ciekawe urządzenia mobilne

Yoga Tablet 2 oraz Yoga Tablet 2 Pro czyli dwa ciekawe urządzenia mobilne

Yoga Tablet 2 Pro

Yoga Tablet 2 Pro z wbudowanym piko projektorem to strzał w dziesiątkę.


Yoga Tablet 2 Pro to nadchodzący niebawem i wanie zapowiedziany tablet Lenovo kryjący w sobie wiele ciekawych rozwiązań o których nieco więcej poniżej.

Najnowsza Yoga to 13,3 calowe urządzenie oferujące rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli, processor Intel Atom Z3745, 8GB of RAM, 32GB pamięci na pliki z roszerzeniem poprzez micro SD aż do 64GB.

Wśród pozostałej specyfikacji Yoga Tablet 2 Pro znalazła się dwuzakresowa karta sieciowa 802.11 b/g/n, 8MP kamerka z tyłu, 1,6 MP kamera z przodu oraz bateria zapewniająca do 15 godzin pracy. System operacyjny to Android 4.4 KitKat, który choć niepotwierdzone zostanie w przyszłości uaktualniony do wersji Andoid L.

Jednak niespotykanym i naszym zdaniem bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany piko projektor z 8W głośnikiem i subwooferem oferujący aspekt 16:9 umożliwiający wyświetlenie obrazu wielkości do 50 cali.

Za jego pomocą nie tylko obejrzymy film czy pochwalimy się zdjęciami przed rodziną czy znajomymi, lecz również pokarzemy prezentację podczas ważnego spotkania bez podpinania go do zewnętrznego projektora.

Yoga Tablet 2

Yoga Tablet 2 choć pozbawiona projektora to również ciekawa propozycja od Lenovo.


Poza wersją Pro, Lenovo zaprezentowało Yoga Tablet 2, który nieznacznie różni się od kosztującego 500 dolarów Yoga Tablet 2 Pro kilkoma szczegółami.

Po pierwsze użyte ekrany są 8 lub 10 calowe,  użyte systemy operacyjne to Android 4.4 KitKat lub Windows 8.1 czy mniejsza bo 2GB pamięć RAM, po drugie zaś to rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli oraz brak wspomnianego projektora.

Tak jak w wyższym modelu mamy tu processor Intel Atom Z3745, który powinien sprawdzić się we wszystkich powierzonych mu zadaniach. Yoga Tablet 2 posiadają oczywiście 10 punktowy dotyk i co warte wspomnienia, rożnią się wielkością wbudowanej pamięci pomiędzy systemami Android i Windows.

Wersja z Androidem oferuje bowiem 16 GB z możliwością rozszerzenia do 64GB, zaś ta z Windows 32GB którą również możemy rozszerzyć do 64GB za pomocą kart micro SD.

8MP kamera z tyłu oraz 1,6MP z przodu jak również dwuzakresowe wi-fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 są również i tutaj obecne.
Podczas gdy odmiana z Windows oferuje micro HDMI port w modelu 10 calowym, etui z klawiaturą Bluetooth oraz roczną subskrypcję pakietu Office 365, to wersja z systemem Androidmoże pochwalic się dłuższym czasem pracy na baterii bo wynoszącym 18 zamiast 15 godzin jak ma to miejsce w przypadku Windows.

Jeśli zaś chodzi o ceny Yoga Tablet 2, to Lenovo ustaliło je na poziomie 250 dolarów za 8 calowe urządzenie i 300 za 10-cio (Wersja z Androidem), oraz 300 dolarów za 8 calowy tablet z Windows i 400 dolarów za 10 calowe urządzenie również z tym OS-em.
Sprzedaż jak na razie w USA ma rozpocząć się już pod koniec października, z brakiem informacji jeśli chodzi o resztę świata/