Home / Aktualności / XPS 13 oraz Inspiron 7000 2w1 – dwie nowości Dell na CES 2019

XPS 13 oraz Inspiron 7000 2w1 – dwie nowości Dell na CES 2019

Podczas targów CES 2019, Dell zaprezentował także ulepszoną wersję najczęściej nagradzanego laptopa amerykańskiego producenta – Dell XPS 13 oraz Inspiron 7000 2w1 z pierwszym pełnowymiarowym slotem na piórko umieszczonym w zawiasie. Jeśli chodzi o ten pierwszy to główną zmianą względem poprzedniego modelu jest montaż wysokiej jakości kamerki internetowej na górnej krawędzi urządzenia. Mając zaledwie 2,25 mm średnicy, najmniejsza kamerka HD firmy Dell pozwala nowemu laptopowi na zachowanie głównej cechy, która definiuje ekran InfinityEdge: niesamowicie smukłych ramek. XPS 13 to także pierwszy notebook w ofercie Dell, który obsługuje technologię Dolby Vision, która zapewnia bogatszą rozrywkę dzięki ultra-żywej jakości obrazu – niesamowitej jasności, kontrastowi i kolorom. W porównaniu ze standardowym obrazem, Dolby Vision pozwala uzyskiwać nieosiągalne wcześniej kolory, jasne punkty do 40 razy jaśniejsze, a czerń głębszą nawet 10 razy.

Producent wyposażył urządzenie w najnowsze, czterordzeniowe procesory Intel Core ósmej generacji, dzięki czemu XPS 13 jest niezmiennie najwydajniejszym 13-calowym laptopem w swojej klasie4. W sprzedaży będzie także dostępna nowa wersja kolorystyczna – Frost, która uzupełni dostępne dotąd opcje różowego złota i bieli oraz czerni i srebra.

Drugą nowością są 13-calowe i 15-calowe modele laptopów Inspiron 7000 2w1 charakteryzują się eleganckim wzornictwem – z aluminiowym korpusem, wąskimi ramkami ekranu i wykończeniami z motywem diamentu. Cechą charakterystyczną jest specjalny slot umieszczony na zawiasie, który umożliwia przechowywanie dołączonego do komputera, pełnowymiarowego aktywnego piórka (Dell Active Pen). Zmianę przeszła też klawiatura. Zaprojektowana z myślą o formie i funkcjonalności łączy w jednym klawiszu przycisk zasilania komputera oraz czytnik linii papilarnych. Pozwoliło to na umieszczenie klawiatury numerycznej przy zachowaniu niewielkich rozmiarów 15-calowej wersji Inspiron 7000 2w1.

Nowe komputery Inspiron 7000 2w1 są wyposażone w technologię Adaptive Thermal, która umożliwia systemowi dostosowanie profilu wydajności i zasilania w zależności od tego, w jaki sposób użytkownik korzysta z komputera. Urządzenie zmienia profile zasilania, aby generować mniej ciepła podczas oglądania filmów gdy z laptopa korzystamy na kolanach, a podnosi profil do pełnej wydajności, zwiększając możliwości i produktywność, kiedy komputer leży na biurku.

Nowy Dell XPS 13 będzie dostępny od lutego na Dell.com, Microsoft.com oraz w ograniczonych ilościach w wybranych sklepach Microsoft. Z kolei Dell Latitude 7400 2w1 będzie dostępny na początku marca, zaś Dell Inspiron 7000 2w1 na początku maja. Cen jeszcze nie znamy.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.