Home / Aktualności / XPG PYLON, Vento i PRIME ARGB LED czyli zasilacze, wentylatory i paski RGB, które niebawem trafią na rynek

XPG PYLON, Vento i PRIME ARGB LED czyli zasilacze, wentylatory i paski RGB, które niebawem trafią na rynek

Entuzjaści gier na PC mogą zacierać ręce. Wkrótce do sprzedaży trafią nowe, ekscytujące produkty od gamingowej marki XPG. Firma już jakiś czas temu zaczęła udowadniać, że poważnie myśli o rynku graczy, chociażby ustanawiając rekordy podkręcania pamięci. Teraz postanowiono rozszerzyć portfolio swoich produktów. Mamy nadzieje, że na nowym polu XPG nie polegnie. 

Zasilacze XPG PYLON

Pierwszą nowością od XPG są zasilacze modularne PYLON. Te, w przeciwieństwie do dedykowanych entuzjastom zasilaczy z serii Core Reactor, są skierowane do szerszego grona użytkowników. Podczas, gdy bardzo dobrze przyjęte na rynku zasilacze Core Reactor charakteryzują się certyfikatem 80 PLUS Gold, to PYLON będą certyfikowane normą 80 Plus Bronze.

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów  w postaci np. japońskich kondensatorów (rzadko spotykanych w tym segmencie cenowym) PYLONOWI jest znacznie bliżej do wyższego certyfikatu 80 Plus Gold. Ponadto, zasilacz dzięki łożyskowanemu wentylatorowi charakteryzuje się dobrą kulturą pracy – do około 70% obciążenia kiedy wentylator nie przekracza 900 RPM. XPG PYLON został przystosowany do pracy w warunkach 24/7. Regulacja napięć następuje poprzez przetwornicę DC-DC oraz jak na dobry produkt cechuje się całym szeregiem zabezpieczeń.

Jest to o tyle ważne, ponieważ np. w przypadku przepięcia w sieci elektrycznej to właśnie zasilacz tworzy w zasadzie jedyną skuteczną “barierę ochronną” dla delikatnych komponentów naszego PC. Produkty XPG PYLON będą objęte 3-letnią gwarancją producenta i będą występować w wariantach: 450W, 550W, 650W i 750W. Brak modeli z wyższą mocą jest z jednej strony mądrym posunięciem (rzadko kiedy wymagana jest moc przekraczająca 700-800W), z drugiej większa moc oznacza większą sprawność w górnym zakresie. Jeśli pogłoski o serii 3000 RTX NVIDII się potwierdzą, mocniejsze zasilacze z pewnością się przydadzą.

Wentylatory XPG Vento

 
120 mm wentylatory przeznaczone do obudów, które znacznie poprawiają wentylację „skrzynki”, przy możliwie jak najniższym poziomie hałasu to druga z nadchodzących nowości tajwańskiej marki. XPG Vento 120 charakteryzują się przepływem powietrza na poziomie 45.3 CFM przy maksymalnej prędkości obrotowej wynoszącej 1200 RPM.
 
Cicha praca jest zapewniana dzięki zastosowaniu łożysk typu rifle sprawiających, że XPG Vento podczas pracy generuje zaledwie 23 db. Drugim bonusem, poza kulturą pracy, jest długa żywotność – obliczona na 60 tys. godzin. Wentylatory będą występować w 2 wariantach: niepodświetlanym i ARGB. W drugim przypadku mamy do czynienia z 9 diodami LED, które możemy kontrolować poprzez oprogramowanie kompatybilne z większością dostępnych na rynku płyt głównych.
 
 

ARGB LED Strip XPG PRIME 

Ponieważ dla niektórych użytkowników podświetlane komponenty PC to za mało, XPG dedykuje PRIME ARGB LED Strip właśnie dla nich. Strip to nic innego jak taśma z diodami LED, którą możemy dowolnie umieścić we wnętrzu lub na zewnątrz naszego PC. Możemy wybierać spośród 8 kolorów podświetlenia oraz 4 efektów. XPG PRIME ARGB LED Strip jest kompatybilny z większością dostępnych na rynku płyt głównych.

Mocowanie odbywa się za pomocą 11 magnesów lub pasków taśmy samoprzylepnej od 3M. Warto też zaznaczyć, że XPG PRIME ARGB LED Strip można ze sobą łączyć, osiągając odcinki o długości aż 1,2 m.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.