Home / Aktualności / XPG GAIA – kompaktowy 5-litrowy system przeznaczony dla graczy i twórców

XPG GAIA – kompaktowy 5-litrowy system przeznaczony dla graczy i twórców

Jak się okazuje, micro PC nie są (a już na pewno mogą nie być w najbliższym czasie) domeną takich producentów jak ZOTAC (komputery ZBox) czy Intel (NUC). ADATA XPG przedstawiła dziś mini komputer do gier XPG GAIA. XPG GAIA to kompaktowy 5-litrowy system przeznaczony dla graczy i twórców, którzy mają ograniczoną przestrzeń na biurku, ale nie chcą rezygnować z mocy obliczeniowej i funkcji.

Oparty na zestawie Intel NUC 9 Extreme – Ghost Canyon, XPG GAIA jest wyposażony w procesor Intel Core i9-9980HK, który działa z częstotliwością do 5,00 GHz i posiada osiem rdzeni. Wytwarza również mniej ciepła i zużywa mniej energii dzięki niskim TDP wynoszącym 45 W. Co więcej, XPG GAIA można wyposażyć w dodatkową kartę graficzną do 202 mm.

Mikrus XPG jest wyposażony w dwa 16 GB moduły pamięci DRAM o łącznej pojemności 32 GB, które są taktowane zegarem 3200 MHz, a także obsługują technologię Intel XMP 2.0 dla bezproblemowego i stabilnego przetaktowywania. Jeśli chodzi o pamięć masową, w konstrukcji tej znalazł się dysk SSD XPG SX8200 Pro oferujący sekwencyjne prędkości odczytu / zapisu do 3500/3000 na sekundę. Komputer posiada również mocny, ale bardzo wydajny zasilacz Flex ATX o mocy 500 W 80 Plus Platinum, który może utrzymać niski poziom hałasu do 40 dB.

Poza podstawowymi cechami wydajności, XPG GAIA jest również wyposażony w szereg podstawowych funkcji, które sprawią, że granie i tworzenie treści w domu będzie łatwiejsze. Dzięki obsłudze Wi-Fi 6, XPG GAIA umożliwia routerom komunikację z większą liczbą urządzeń jednocześnie i wysyłanie danych do wielu urządzeń w tej samej transmisji z szerszym zasięgiem transmisji. Co więcej, użytkownicy będą również cieszyć się wszechstronną łącznością we / wy za pomocą Thunderbolt 3, zapewniającą bezproblemową łączność z dodatkowymi monitorami i innymi urządzeniami zewnętrznymi.

Niewielki 5 litrowy rozmiar sprawia również, że nie powinniśmy mieć problemu z zabraniem tego mikrusa na LAN party, a jego czysty i minimalistyczny wygląd zewnętrzny z bocznymi panelami z siatki idealnie pasuje do niemal każdej przestrzeni, czy to biura, czy domu.

Na chwile obecna nie znamy ani ceny XPG GAIA. Na razie zapowiedziano jego dostępność jedynie w Ameryce południowej i północnej oraz Japonii. 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.