Home / Telefonia mobilna / Xperia Z4 – flagowy smartfon Sony, który trochę rozczarowuje

Xperia Z4 – flagowy smartfon Sony, który trochę rozczarowuje

xperia-z4Miesiące oczekiwania, tysiące wycieków zdjęć i informacji i w końcu mamy oficjalnie zaprezentowany smartfon Xperia Z4 od Sony.

Rozczarowujący pod niektórymi względami, zaskakujący mile pod innymi smartfon Sony nie wybija się zbytnio spośród konkurencji i jak twierdzi duża część oczekujących na ten właśnie flagowy smartfon – przeciętna specyfikacja zastanawia do potencjalnego zakupu.

Będąca co by nie mówić w małych kłopotach finansowych firma, potrzebowała świetnego pod każdym względem urządzenia, którym oczywiście Xperia Z4 jest, ale nie do końca, przynajmniej nie ze specyfikacji. Wygląd jest oczywiście świetny, a to za sprawą dobranych starannie materiałów (aluminiowa ramka) oraz grubości jedynie 6,2mm czy małej wadze 144 g.

Official Xperia Z4

Wśród owianego złą sławą procesora Snapdragon 810 SoC (przegrzewanie się), znalazł się dobry, ale nie świetny ekran 5,2 cala o rozdzielczości 1080p, 3 GB RAM czy 32 GB pamięci masowej, którą możemy rozszerzyć do 128 GB poprzez micro SD.

Pozostałą specyfikację dopełnia bateria 2930 mAh oraz dwie kamerki 20,7MP z tyłu oraz 5MP z przodu. Pierwsza może nagrywać obraz z rozdzielczością 4K, druga 1080p.Główna kamerka posiada sensor Exmor RS  1/2.3″ oraz procesor przetwarzający BIONZ.

Smartfon tak jak podejrzeano działać będzie z systemem Android 5.0 Lollipop oraz posiada certyfikaty IP6, IP5 oraz IP8 odpowiadające za wodo i kurzo odporność (możliwość zanuszenia na głębokość 1,5 na czas30 minut).

Mający się pojawić w kolorach białym, czarnym, miedzianym i morskim kolorze smartfon Xperia Z4 nie został póki co wyceniony. Dostępności również na chwilę obecną nie ujawniono (poza określeniem lato 2015).

Oficjalna specyfikacja Sony Xperia Z4:

 Xperia Z4 oficjalna specyfikacja