Home / Aktualności / Xperia T2 Ultra oraz Xperia E1 – nadchodzące nowości od SONY

Xperia T2 Ultra oraz Xperia E1 – nadchodzące nowości od SONY

Firma SONY zapowiedziała wprowadzenie do swojej oferty dwóch nowych smartfonów z rodziny Xperia, którymi będą modele Xperia T2 Ultra oraz Xperia E1. Pierwsze z urządzeń będzie na rynku rywalizowało m.in. z takimi konstrukcjami jak Samsung Galaxy Mega, zaś drugie o będzie walczyć o klientów wśród ekonomicznych modeli z systemem Android.

SONY Xperia T2 Ultra to 6-calowy phablet z wyświetlaczem TRILUMINOS (Mobile BRAVIA Engine 2) oferujący maksymalną rozdzielczość wynoszącą 1280×720 pikseli. Model ten zostanie wyposażony w dwa aparaty fotograficzne (1x 13 Mpix Exmor RS oraz 1x 1,1 Mpix Exmor R). Sercem urządzeń z serii Xperia T2 będzie czterordzeniowy procesor Snapdragon pracujący z częstotliwością 1,4 GHz, któremu towarzyszyć będzie 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB przestrzeni na dane. Oczywiście nie zabraknie tu gniazda na karty pamięci microSD oraz mocnego akumulatora o pojemności 3000 mAh.

Na rynku mają pojawić się trzy wersje kolorystyczne phabletów Xperia T2 (biała, czarna oraz fioletowo-granatowa), które to z kolei wersje będą obsługiwać jedną lub dwie karty SIM.

Drugą z nadchodzących nowości z obozu SONY będzie ekonomiczny smartfon o nazwie Xperia E1 . Otrzyma on 4-calowy wyświetlacz (800×480 pikseli), dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz, 512 MB RAM oraz 4 GB pamięci na dane (+ slot na karty microSD).

Także i ten produkt SONY będzie występował w wersjach obsługujących jedną oraz dwie karty SIM. Także wachlarz wersji kolorystycznych będzie identyczny jak w urządzeniach z linii Xperia T2 Ultra.

Źródło: blogs.sonymobile.com

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.