Home / Aktualności / Xperia 10 II w sprzedaży już na wiosnę

Xperia 10 II w sprzedaży już na wiosnę

Firma Sony ogłosiła swój najnowszy smartfon z rodziny Xperia – model Xperia 10 II — nowe urządzenie z segmentu super-mid, który wzbogaci ofertę wszechstronnych smartfonów rozrywkowych Sony już niebawem.

Smartfon Xperia 10 II, tak jak i Xperia 10,  panoramiczny ekran 21:9 o rozmiarze 6 cali wykorzystujący w przypadku najnowszej odmiany wyświetlacz OLED z zapożyczoną z telewizorów BRAVIA i oferujący rozdzielczość 4K. Wyświetlany obraz zapewnia intensywne doznania wizualne, a przez to lepszą rozrywkę. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 665 taktowany zegarem 2 GHz (cztery rdzenie) oraz 1.8 GHz (cztery rdzenie). Wyświetlacz 21:9 umożliwia wprowadzenie niepowtarzalnych rozwiązań funkcjonalnych Sony. Należy do nich wiele okien — tryb równoczesnego wyświetlania dwóch ekranów lub aplikacji zapewniający efektywną wielozadaniowość.

Drugą istotną rzeczą w każdym smartfonie jest aparat. Smartfon Xperia 10 II jest wyposażony w aparat z trzema obiektywami, z których jeden rejestruje obraz o rozdzielczości 12 megapikseli, a pozostałe dwa — 8 megapikseli. Ogniskowe obiektywów są takie same jak w modelu Xperia 1: 16 mm (superszerokokątny), 26 mm (szerokokątny) i 52 mm (teleobiektyw).

Xperia 10 II to niezawodne narzędzie do wykonywania pięknych, pomysłowych zdjęć. Firma Sony, będąca liderem w dziedzinie obrazu cyfrowego, wykorzystała swoje doświadczenie do dalszego ulepszenia reprodukcji barw. Teraz z łatwością można robić udane i piękne zdjęcia z użyciem ustawień Potrawy, Portret bądź Noc i uzyskując wysoką jakość obrazu nawet w skąpym oświetleniu. Aparat pozwala utrwalać obrazy w formacie 21:9 i nagrywać filmy 4K o wysokiej jakości.

Xperia 10 II ma tylko 69 mm szerokości i 151 g wagi, dzięki czemu doskonale leży w dłoni. Smartfon oferuje także odporność na wodę i pył na poziomie IP65 / IP68 oraz wytrzymałe szkło Corning Gorilla Glass 6 gwarantujące skuteczną ochronę.

Bateria o pojemności 3600 mAh wystarcza na długi czas i pozwala używać ulubionych aplikacji bez obawy, że zabraknie energii. Co więcej, specjalne technologie ładowania pomagają utrzymać ją w dobrym stanie. Ponieważ pozostawienie podłączonej ładowarki po całkowitym naładowaniu grozi uszkodzeniem baterii, funkcja „Ochrona baterii” ładuje telefon do 90%, wstrzymuje ładowanie, po czym doładowuje baterię do 100% tuż przed godziną budzenia.

W modelu Xperia 10 II nie mogło zabraknąć technologii audio Sony. Obsługiwany jest więc dźwięk o wysokiej rozdzielczości, reprodukowany zarówno przez gniazdo 3,5 mm, jak i bezprzewodowo.
Smartfon Xperia 10 II będzie oferowany w wersji czarnej i białej i dostarczany z zainstalowanym systemem Android 10. Jego sprzedaż na wybranych rynkach rozpocznie się wiosną 2020 r.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.