Home / Aktualności / Xbox serii X również pozuje w sklepie X-kom

Xbox serii X również pozuje w sklepie X-kom

Jak widać, sprzedawcy tacy jak X-kom nie czekają na premierę kowych konsol, lecz pomału przygotowują się, tworząc strony produktowe. Tyle co pisaliśmy wam o PlayStation 5, która jest już poniekąd dostępna w tym sklepie, a teraz udało nam się złapać konsolę Microsoftu, czyli Xbox serii X. Specyfikację nadchodzącego Xboxa już znam. W przeciwieństwie do Sony, Microsoft jasno ją prezentuje, gdyż wie, że konkurencja nie ma gotowej odpowiedzi na mocniejszy, co by nie było sprzęt. Jednak nie bylibyśmy do końca pewni, gdyż japończycy nie raz pokazali, że są trudnym przeciwnikiem, chociażby przy okazji premiery pierwszergo Xboxa One.

Co dowiadujemy się z tego listingu? Na pewno tego, że konsola Microsoftu będzie kosztowała tyle ile PlayStation 5 (lub jest prawdopodobne, że będzie), aczkolwiek identyczn cena może wskazywać na pewnego rodzaju szablon cenowy. Bliżej premiery sklep może ją zaktualizować cenę do tej, która będzie właściwa i tak np. PS5 może kosztować 2000 – 2300 zł. Producenci są skorzy do wszelkiego rodzaju sztuczek aby przeciągnąć kupujacego na swoją stronę.

Cenę Xboxa można jakoś tłumaczyć. W maju pisaliśmy wam o zagranicznym sklepie internetowym, w którym pojawił się wstępny listing Xboxa serii X i cena 600 euro. Wtedy pojawiła się też dostępność tej konsoli ustalona na 23 października. Tak jak przy PS5, tak i tu X-kom milczy. Jeśli coraz więcej źródeł przewiduje pułap 2,5 tys zł., to może coś w tym być. Jeśli opisywana przez nas cena obu konsol się sprawdzi, zyska na tym na pewno Microsoft. W końcu jego sprzęt ma zapewnić lepszą wydajność. Ta przełoży się na wrażenia wizualne. Jednak jak udowodniło Nintendo, prawdziwi fani marki nie patrzą na “czystą wydajność” ale także na ekskluzywne gry, a tych Sony ma całkiem sporo i są to naprawdę dobre tytuły. 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.