Home / Konsole / Xbox One z dyskiem SSHD i kontrolerem Elite

Xbox One z dyskiem SSHD i kontrolerem Elite

Xbox One Elite controller Bundle

Xbox One z dyskiem SSHD i kontrolerem Elite ma stać się nową bronią Microsoftu w walce z Goliatem w postaci PlayStation 4. Taki właśnie zestaw ma pojawić się wkrótce, i kosztować nieco mniej niż się spodziewaliśmy.

Nie od dziś wiadomo, że dyski SSD oferują bardzo dobre prędkości odczytu i zapisu, lecz cechują się zazwyczaj małą pojemnością, lub dużą pojemnością i taką samą ceną. Dlatego właśnie producenci stosują tańsze rozwiązania jakimi są tradycyjne dyski twarde. Dyski SSHD czyli tzw. hybrydowe twardziele z małą pamięcią SSD stanowią pośrednie lekarstwo na wspomnianą bolączkę.

1TB dysk SSHD, który znajdzie się w specjalnej edycji konsoli Xbox One ma przyspieszyć uruchamianie gier o 20 procent, niby nie dużo ale zawsze coś. Kontroler Elite, to już zupełnie inna bajka, która ma umilić graczowi rozgrywkę, a developerom oddać kolejne narzędzie do tworzenia bardziej ciekawych gier.

Opisywany tu Xbox One z 1TB dyskiem i kontrolerem Elite ma trafić do sprzedaży 3 listopada ikosztować 499 dolarów, 100 dolarów więcej niż jego odpowiednik z 1TB dyskiem tradycyjnym i normalnym kontrolerem bezprzewodowym. 500 GB wersja kosztuje 350 dolarów. Tak więc widzimy, że kupując opisywany tu zestaw oszczędzamy 50 dolarów, gdyż jak już informowaliśmy, Xbox One Elite Controler kosztuje 150 dolarów.