Home / Aktualności / XBOX ONE Scorpio – najnowsza konsola Microsoftu ze wsparciem gier 4K

XBOX ONE Scorpio – najnowsza konsola Microsoftu ze wsparciem gier 4K

Firma Microsoft widać wyciągnęła wnioski z historii i przygotowuje na tyle mocne uderzenie, by nadchodząca nowa wersja PlayStation 4 tym razem nie miała szans pod względem wydajności z XBOX ONE Scorpio.

Światowy gigant planuje zainstalować jednostkę centralną AMD Zen (8 rdzeni, 16 wątków) w 14-nm procesie technologicznym oraz układ graficzny z rodziny Polaris o wydajności około 6 TFLOP/s. Całość ma generować moc obliczeniową o wartości nawet 10 TFLOP/s, co jest blisko dwa razy większą wartością od tej, jaką jest w stanie zaoferować najnowszy Radeon RX480 (5,84 TFLOP/s).

Układy CPU i GPU mają mieć także wspólny interfejs pamięci oferujący przepustowość na poziomie 320 GB/s. Oczywiście nowość firmy Microsoft zaoferuje także wsparcie dla gier 4K Ultra HD, 1080p z prędkością 60-klatek na sekundę, DirectX 12 oraz rzeczywistości wirtualnej np. Oculus Rift czy HTC Vive.

XBOX ONE Scorpio 01

Źródło: TweakTown

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.