Home / Konsole / Xbox One S – pogromca PS4 Neo, ktory moze pojawic sie na tegorocznym E3

Xbox One S – pogromca PS4 Neo, ktory moze pojawic sie na tegorocznym E3

Xbox One S

Czym bliżej E3, tym więcej ciekawych informacji, w tym także tych dotyczących Xbox One S, czyli potencjalnego rywala konsoli Sony PS 4.5 (Neo).

Jedno ze źródeł (NeoGAF) opublikowało zdjęcie mającej wyglądać właśnie tak konsoli Microsoftu. Na zdjęciu tym widzimy znacznie cieńszy profil samej konsoli, możliwość jej pionowego postawienia, a ponadto ciekawego białego wzornictwa. Co więcej, zasilacz miałby w końcu wylądować w środku, coś na co posiadacze Xboxa chyba długo czekali.

Informacją łączącą ta wiadomość z poprzednia jest potencjalne zawarcie 2TB dysku w Xbox One S, który jak się dowiadujemy byłby w stanie obsługiwać treść 4K oraz tą wykorzystującą HDR.

O fakcie pojawienia się nowej konsoli Microsoftu (lub jej braku), dowiemy się już za kilka dni podczas E3. Niemniej jednak jeśli nowy Xbox miałby być tak wydajny jak się spekuluje, to zagroziłby on nie tylko Sony ale również odebrał rynek obecnemu Xboxowi One.

Warto wspomnieć, ze cena konsoli z taka specyfikacja będzie z pewnością odpowiednio wyższą, co skutecznie odstraszy cześć kupujących.

Podsumowując dwie ostatnie wiadomości o konsoli Xbox One warto wspomnieć o tym, ze jakiś czas temu jeden z dyrektorów odpowiedzialnych za konsole Microsoftu powiedział, ze firma planuje rozszerzenie jej o podobne do komputerów PC rozszerzenia (zewnętrzne w przypadku Xboxa), poniekąd negując nową konsole w najbliższej przyszłości.