Home / Konsole / Xbox Live Games With Gold – gry na lipiec 2016

Xbox Live Games With Gold – gry na lipiec 2016

Games-with-Gold-lipiec-2016

Games With Gold, czyli program lojalnościowy dla posiadaczy kont Xbox Live i konsol Xbox One / 360 wkracza w kolejny miesiąc, oferując przy tym kolejną dawkę darmowych gier.

Już za kilka dni posiadacze Xbox One otrzymają cztery darmowe gry (2 normalnie oraz 2 przez kompatybilność wsteczną), zaś Xbox 360 tradycyjnie dwa tytuły.

Na pierwszy ogień idzie gra The Banner Saga 2 dostępna przez cały lipiec, oraz Tumblestone, którą będzie można pobrać pomiędzy 16 lipca a 15 sierpnia.

Podczas gdy pierwsza z powyższych gier jest typowym RPG z naciskiem strategicznym, który musi zaowocować mądrymi decyzjami, wykorzystaniem zasobów no i oczywiście taktyką. W grze wcielamy się w klan wikingów, który musi wykazać wyższość nad przeciwnikiem aby nie stać się historią.

Druga gra, czyli Tumblestone jest grą logiczno-zręcznościową łączącą m.in. elementy Tetrisa, dodając przy tym tryb opowieści, arkadowy czy wieloosobowy, który wciąga nas w jeszcze jedną rozgrywkę, nawet wtedy gdy nie mamy na nią naprawdę czasu.

Fanom tytułów sygnowanych przez Toma Clancy’ego spodoba się zapewne pierwsza z gier na Xbox 360 czyli Rainbow Six Vegas 2 (a trzecia na Xbox One przez KW). W tej dostępnej pomiędzy 1-15 lipca grze,  jako jeden z członków oddziału specjalnego będziemy musieli wykonywać misje specjalne w Las Vegas, sprawdzając się z przestępcami wykorzystującymi najnowsze bronie i zdobycze techniki.

Z kolei 16 lipca wskoczyć będziemy mogli do wirtualnego świata TRON, grając w Tron: Evolution i wcielając się w Anona, monitorującego nowy system. Prosta grafika z neonowymi elementami i szybką akcją, gwarantują adrenalinę na najwyższym poziomie. Możliwość darmowego pobrania tej gry skończy się 31 lipca.

I tak to by było na tyle jeśli chodzi o gry Games with Gold na lipiec, miesiąc rozpoczynający się dosłownie za kilka dni. Selekcja gier nie jest taka zła naszym zdaniem, aczkolwiek chcielibyśmy znać i waszą opinię na ten temat. Jak zwykle komentarze czekają.