Home / Aktualności / Xbox One bez kontrolera Kinect dostępny już 9 czerwca

Xbox One bez kontrolera Kinect dostępny już 9 czerwca

Xbox One bez kontrolera Kinect
Xbox One bez kontrolera Kinect ma ma się pojawić już niebawem, ponieważ chwila ta nastąpić ma już 9 czerwca 2014. Wówczas na rynku Xbox One bez kontrolera Kinect sprzedawany będzie jako kolejna, nowa opcja najnowszej konsoli Microsoftu. Jak widać, oczywistym stał się fakt, iż bez odpowiednich cięć cenowych konsola Microsoftu nie może skutecznie konkurować z Sony PlayStation 4.

Microsoft poszedł po rozum do głowy i zdecydował się na sprzedaż Xbox One bez kontrolera Kinect w cenie 399 dolarów / 349 funtów brytyjskich, aby wkroczyć na grunt cenowy PS4, której cena wynosi właśnie tyle (w wersji podstawowej).

Zastanawiające jest jednak to, że gigant z Redmond zarzekał się po premierze nowego Xboxa, iż konsola ta “wymaga” Kinecta do działania. Jak widać był to jedynie chwyt marketingowy, który teraz się potwierdził. Jesteśmy także ciekawi w jakiej cenie pojawi się Kinect jako osobny produkt , który powinien ujrzeć sklepowe półki już tej jesieni. Z przeszłości możemy stwierdzić, że bardzo prawdopodobną jest cena jaką posiadał jego poprzednik dla konsoli Xbox 360, która wynosi około 500-800 zł.

A co wy sądzicie o takim posunięciu Microsoftu. Czy również przewidzieliście, że tak właśnie się to wszystko skończy?