Home / Aktualności / Xbox One będzie działał również bez kontrolera Kinect

Xbox One będzie działał również bez kontrolera Kinect

XBox One Kinect SensorMicrosoft oficjalnie wypowiedział się w kwestii działania konsoli bez konieczności podłączonego do niej kontrolera Kinect. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy mieli wątpliwości odnośnie prywatności narzędzia typu „Big Brother” obserwującego ich nawet w stanie czuwania. Producent konsoli Xbox One wydaje się wycofywać z coraz to większej liczby kontrowersyjnych rozwiązań wśród których była konieczność ciągłego podłączenia jej z internetem czy niemożliwość korzystania z używanych gier.

To jednak za nami bowiem jak właśnie potwierdzono można jej będzie używać bez Kinecta. Kontroler ruchu będzie można także wyłączyć w ustawieniach systemowych konsoli. Mark Whitten powiedział, że konsola nadal będzie funkcjonowała lecz nie będzie oferować wszystkich funkcji do których niezbędny będzie właśnie Kinect.

Bez wątpienia kontrowersje wokół funkcji kontrolera Kinect są jak bardziej na miejscu bowiem widzi on w ciemnościach, nadsłuchuje komend głosowych czy odczytać bicie serca patrząc na twarz użytkownika. Gry korzystające z kontrolera ruchu gdy wykryją jego wyłączenie w opcjach zaproponują jego włączenie aby moc zacząć rozgrywkę.